Ryglowanie drzwi.

czaguz
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2019, 07:50

Ryglowanie drzwi.

Post autor: czaguz » 01.08.2019, 08:34

Witam,
Czy drzwi mogą być ryglowanie tylko poprzez dotknięcie klamki w wyznaczonym miejscu lub poprzez naciśnięcie przycisku na pilocie?
Nie ma możliwość automatycznego ryglowania np: po oddaleniu się od samochodu z kluczykiem?

yerzu
Member
Posty: 137
Rejestracja: 17.10.2018, 17:26

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: yerzu » 01.08.2019, 09:12

Z tego co wiem przycisk na klamce dezaktywuje easy open więc nie ukradną fury na walizkę... a z pilota system jest aktywny więc radziłbym uzywać pilota tylko do otwierania. Co do pytania to wydaje mi się że tak jest ale po jakimś czasie a nie po oddaleniu się ale możliwe że się mylę.
2.0tdi 190 fwd

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: mike_pl » 01.08.2019, 09:53

Chyba jest na odwrót. Easy open to właśnie otwieranie przy chwycie za klamkę. Można to wyłączyć w ustawieniach i wtedy działa tylko przycisk na kluczyku. Co do pytania to auto się samo zamknie po chyba minucie jak je odryglujemy ale nie otworzymy żadnych drzwi. Raczej wątpię żeby auto samo się zamykało po oddaleniu się od auta. Trochę ryzykowne by to było, poza tym nie zawsze tez można chcec zamykać auto, z różnych powodów

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: yaaber » 01.08.2019, 10:46

W temacie kodowanie samochodów był wątek o zakodowaniu autoryglowania pojazdu, fabrycznie z poziomu ustawień samochodu nie da się tego włączyć - tylko dodatkowe kodowanie.
Co do easy open, jest domyślnie zawsze aktywne - niezależnie czy zamkniesz dotykiem klamki czy z pilota. W tej sytuacji odryglowanie zbliżeniowe działa.
Wyłączanie easy open - zamykasz z kluczyka i w ciągu 4s dotykasz przycisku na klamce. Samochód jest zaryglowany, easy open nie dziala, otwieranie tylko poprzez przycisk na pilocie - nie ma możliwości kradzieży na walizkę.
Nie da się domyślnie wyłączyć easy open, nawet w ustawieniach samochodu. Za każdym zamykaniem trzeba stosować powyższą procedurę - inaczej easy open będzie aktywny.
Coś za coś, komfort lub ryzyko kradzieży. Są też specjalne systemy zabezpieczające (odpowiednie etui, ekranowane pudełka na klucze lub mechanizmy nakładane ma baterie, które zmniejszają ryzyko kradzieży na walizkę przy zachowaniu działania easy open; ewentualnie domowa folia aluminiowa 😁), ale większości sporo kosztują - choć mniej niż samochód :-)
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 577
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: Osfald » 01.08.2019, 11:26

czaguz pisze:
01.08.2019, 08:34
Witam,
Czy drzwi mogą być ryglowanie tylko poprzez dotknięcie klamki w wyznaczonym miejscu lub poprzez naciśnięcie przycisku na pilocie?
Nie ma możliwość automatycznego ryglowania np: po oddaleniu się od samochodu z kluczykiem?
Fabrycznie użytkownik Arteona nie ma możliwości korzystania z takiego otwierania samochodu. Da się to, jak wspomnieli koledzy, dokodować poza serwisem bo sprzętowo samochód jest przygotowany.
Nie mam pojęcia czemu to nie może działać jak np. w renówkach. Karta w kieszeni, podchodzisz, wkładasz rękę za klamkę i masz otwarte, wsiadasz naciskasz start i silnik włączony. Kiedy wyjdziesz z samochodu przy wyłączonym (!) silniku i oddalisz się samochód zamknie się sam bez żadnego naciskania czegokolwiek. Przy czym klamki wewnętrzne działają (jeśli ktoś został w środku może wyjść)...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

czaguz
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 03.06.2019, 07:50

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: czaguz » 01.08.2019, 12:00

Mi chodzi bardziej o komfort z korzystania z funkcji easy open. Jeśli mam pilota w kieszeni i dotknę klamki nie zawsze zadziała easy open. Najczęściej trzeba dotykać tą ręką której bliżej jest pilot. Nie jest to speacjalnie szczęśliwa funkcja chyba że czegoś nie doczytałem.

Lazi
Senior Member
Posty: 448
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: Lazi » 01.08.2019, 22:54

czaguz pisze:
01.08.2019, 12:00
Mi chodzi bardziej o komfort z korzystania z funkcji easy open. Jeśli mam pilota w kieszeni i dotknę klamki nie zawsze zadziała easy open. Najczęściej trzeba dotykać tą ręką której bliżej jest pilot. Nie jest to speacjalnie szczęśliwa funkcja chyba że czegoś nie doczytałem.
U mnie nie ma najmniejszego problemu z działaniem Easy Opnen. Zawsze działa i nigdy nie musiałem "zbliżać kieszeni". Działa chyba nawet jak inna osoba znajdzie się z kluczykiem w obrębie działania pola.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

yerzu
Member
Posty: 137
Rejestracja: 17.10.2018, 17:26

Re: Ryglowanie drzwi.

Post autor: yerzu » 02.08.2019, 00:05

Faktycznie ja mam dokodowane tak jak to opisałem powyżej także nie jest to domyślnie ;)

Jedynie na bagażnik nie jest wyłączone, ale blokada z klamki aktywuje alarm i jak ktos wlezie przez bagażnik to alarm sie aktywuje... jeszcze tego nie testowałem... w sumie przetestuję w weekend.
2.0tdi 190 fwd

ODPOWIEDZ