Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

bchn
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 13.08.2019, 10:15

Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: bchn » 26.08.2019, 12:02

Witam,

Po długim zastanowieniu aktualne rabaty ostatecznie przekonały mnie do zamówienia Arteona :) Zastanawiam się czy warto brać następujące rzeczy:

1) Przedłużona gwarancja (rozważałem na 2 lata) - czy warto? Braliście?
2) Pakiet drogowy plus - jak dla mnie w ramach tego pakietu przydatny wydaje się tylko czujnik martwego pola, reszta wydaje się raczej bajerem. opinie?
3) Easy open / close - czy bagażnik "na przycisk" jest w standardzie i to dodaje tylko czujnik na otwieranie nogą? Nie jestem w stanie tego jakoś nigdzie znaleźć :)
4) Kolor - wybrałem bazowy urano gray. Widziałem i podoba mi się (chociaż nie widziałem w słońcu, a na zdjęciach wydaje się wtedy dość jasny), pytanie czy w praktyce ponieważ to lakier bazowy to jest gorszy / jakkolwiek inny jakościowo (rysowanie, odpryski, twardość itp) od metalicznych?

Chciałbym uniknąć wyrzucania ~6-10 tys. PLN za dodatki, które w sumie mogą okazać się zbędne

Będę wdzięczny za Wasz punkt widzenia i doświadczenia

B
Ostatnio zmieniony 26.08.2019, 16:48 przez bchn, łącznie zmieniany 1 raz.

alcalu
Member
Posty: 244
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: alcalu » 26.08.2019, 13:02

bchn pisze:
26.08.2019, 12:02
1) Przedłużona gwarancja (rozważałem na 2 lata) - czy warto? Braliście?
2) Pakiet drogowy plus - jak dla mnie w ramach tego pakietu przydatny wydaje się tylko czujnik martwego pola, reszta wydaje się raczej bajerem. opinie?
3) Easy open / close - czy bagażnik "na przycisk" jest w standardzie i to dodaje tylko czujnik na otwieranie nogą? Nie jestem w stanie tego jakoś nigdzie znaleźć :)
4) Kolor - wybrałem bazowy urano gray. Widziałem i podoba mi się (chociaż nie w słońcu, a na zdjęciach wydaje się wtedy dość jasny), pytanie czy w praktyce ponieważ to lakier bazowy to jest gorszy / jakkolwiek inny od tych z dopłatą?
1. gwarancje mozna dla swietego spokoju
2. generalnie troche sie przydaje troche bajer. kupisz, stwierdzisz ze mogles nie brac. nie kupisz, stwierdzisz ze mogles brac.
3. elektryczna klapa nie jest w standardzie, easy open'em otwierasz z przycisku w srodku, z pilota, nogą, z przycisku na zewnatrz - mega dobra opcja.
4. mialem kiedys "lakier specjalny" akrylowy / niemetalizowany - nigdy wiecej, bardzo sie latwo sie rysuje, od dotkniecia palcem, nie warto oszczedzac. (jak juz chcesz ciąć to na białym pure będzie mniej to widac)

kawa
Junior Member
Posty: 38
Rejestracja: 05.06.2018, 14:20

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: kawa » 26.08.2019, 14:12

1) Myślę że warto, koszt nie duży (zawsze można wynegocjować przedłużenie gwarancji za niewielkie pieniądze bądź gratis) a człowiek spokojniejszy ;)
2) Zdecydowanie warto, asystent wyjazdu z parkingu robi robotę ostrzegając o ruchu poprzecznym.
3) Bez Easy open trzeba otwierać / zamykać ręcznie. Warto wziąć bo klapa w Artku swoje waży.
4) Kolor - co się komu podoba...
R-Line 2.0 TDI 190 KM DSG7 - Pure White

mmmjanas
Member
Posty: 118
Rejestracja: 30.11.2018, 09:44

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: mmmjanas » 26.08.2019, 16:37

1) Warto
2) Warto
3) Można bez tego żyć, z tych trzech rzeczy ewentualnie mógłbym zrezygnować tylko z tej (rzadko zaglądam do bagażnika)
4) Kolor, oczywiście rzecz gustu, ale jak dla mnie jest tragiczny. U mnie w pracy stoi taki jeden i wygląda jakby był tylko podkładem siknięty. Zdecydowanie nie pasuje do Arteona. Ewentualnie do Golfa GTI... lub najtańszej biednej Połówki (ale rozrzut :-)

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: Salvatore » 26.08.2019, 19:38

1) Gwarancja jak kto lubi, ja wziąłem dodatkowe 2 lata. Minus to trzeba robić przeglądy w ASO. To jest dodatkowa usługa i regulacja unijna chyba tu nie obowiązuje (a przynajmniej tak jest napisane w warunkach dodatkowej gwarancji). No i dodatkowa gwarancja ma wyłączenia (między innymi nie poszukują i eliminują źródeł hałasu, tyle pamiętam).
2) Pakiet drogowy plus brać, ja jestem BARDZO zadowolony z Side Assist, wg mnie działa znakomicie.
3) Easy Open brać, bez tego klapa jest ręczna, paru tutaj się na to nacięło ;)
4) Kolor kwestia gustu, mi się nie podoba. Jak chcesz przyoszczędzić to bierz biały za 600 pln, na Arteonie wygląda wyśmienicie, za każdym razem jak się z takim mijam to żałuję, ze wziąłem srebrny ;) Minusem białego jest jednak to, ze większość Arteonów jest biała.
A co jeszcze bierzesz? Bo może da się zrezygnować z czegoś innego ;)

Dorth
Member
Posty: 202
Rejestracja: 26.09.2018, 16:14

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: Dorth » 26.08.2019, 19:41

1) Jak przedmówcy. Warto bo będziesz mieć spokój. :) Zbyt dużo dupereli w tych nowych autach co się mogą schrzanić i kosztować miliony monet. ;)
2) Bajer ale się przydaje właśnie w takich krytycznych momentach. Wg uznania.
3) Warto bo klapa jest duża i ciężka. Jest to bardzo przydatne. W sumie chyba każdy z forum, kto tego nie wybrał żałował. ;)
4) Kolor naprawdę słaby. Totalnie bezpłciowy. Jest w ogóle jeszcze dostępny ten kolor? W konfiguratorze go już nie ma. Najciekawsze kolory to czerwony, biały i kurkuma. Najbardziej wg mnie pokazują piękna linie i detale w aucie. :D

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: mike_pl » 26.08.2019, 20:01

1) Warto mieć
2) Dla mnie super sprawa, martwego pola i asystenta wyjazdu nie wyobrażam sobie nie mieć
3) Klapa w pełnym automacie obowiązek - często używam otwierania i zamykania od środka, otwieranie nogą (zawsze trochę to obśmiewałem a teraz używam kiedy tylko mogę, jakoś ręce zawsze coś niosą).
4) kolor mam czarny perłowy - ładnie wygląda przez 30 min po myciu. Ogólnie bardzo reprezentatywny ale w utrzymaniu dramat. Osobiście teraz brałbym biały albo srebrny

marcel232
Member
Posty: 144
Rejestracja: 17.11.2018, 16:48

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: marcel232 » 27.08.2019, 05:47

mike_pl pisze:
26.08.2019, 20:01
1) Warto mieć
2) Dla mnie super sprawa, martwego pola i asystenta wyjazdu nie wyobrażam sobie nie mieć
3) Klapa w pełnym automacie obowiązek - często używam otwierania i zamykania od środka, otwieranie nogą (zawsze trochę to obśmiewałem a teraz używam kiedy tylko mogę, jakoś ręce zawsze coś niosą).
4) kolor mam czarny perłowy - ładnie wygląda przez 30 min po myciu. Ogólnie bardzo reprezentatywny ale w utrzymaniu dramat. Osobiście teraz brałbym biały albo srebrny
Bo czarny kolor bierze się raz w życiu.
Wiem sam miałem :)

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Konfiguracja - przedłużona gwarancja i inne

Post autor: mike_pl » 27.08.2019, 18:46

marcel232 pisze:
27.08.2019, 05:47
mike_pl pisze:
26.08.2019, 20:01
1) Warto mieć
2) Dla mnie super sprawa, martwego pola i asystenta wyjazdu nie wyobrażam sobie nie mieć
3) Klapa w pełnym automacie obowiązek - często używam otwierania i zamykania od środka, otwieranie nogą (zawsze trochę to obśmiewałem a teraz używam kiedy tylko mogę, jakoś ręce zawsze coś niosą).
4) kolor mam czarny perłowy - ładnie wygląda przez 30 min po myciu. Ogólnie bardzo reprezentatywny ale w utrzymaniu dramat. Osobiście teraz brałbym biały albo srebrny
Bo czarny kolor bierze się raz w życiu.
Wiem sam miałem :)
Za 3 lata też to komuś napiszę :D

ODPOWIEDZ