Kodowanie samochodów

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 575
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Osfald » 30.12.2019, 16:29

kriss555 pisze:
30.12.2019, 13:19
Trzeba by sprawdzic bo to bylaby fajna sprawa
O ile światło diody nie będzie powodować mlecznej poświaty w kamerze (nie będzie jej oślepiać) to rzeczywiście byłby fajny patent.
Wieczorem na nieoświetlonych parkingach kamery pod lusterkami są nieprzydatne.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Artpe » 30.12.2019, 23:02

Mariop18 pisze:
16.12.2019, 00:00
Panowie, pytanie.
Do dzisiaj nikt nie odpowiedział, jak zakodować użycie oświetlenia otoczenia samochody podczas manewrowania na parkingu. Byłaby to super opcja przy parkowaniu pod krawężnik w nocy, przy rzucie kamery na koło. Czy ktoś wie może, jaka adaptacja to robi? Eldar pisał o tym na długiej liście modyfikacji na początku tego wątku...
Wiem że to polsrodek ale jak się otworzy drzwi na chwilę,to później kamery pracują w świetle lamp w lusterkach :dodgy:
2.0 TSI 190 KM

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: ochab » 31.12.2019, 09:20

Czy jest możliwość przekodowania (zwiększenia czasu) "ACC gotowy do jazdy" gdy stoimy w korku ? Wydaje mi się, że jest to tylko opcja przekodowania czegoś :) Ostatnio miałem na weekend Touarega z 19r. i tam ten czas jest dużo większy przez co asystent jazdy w korku jest bardziej funkcjonalny

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: arteonR » 31.12.2019, 09:38

ochab pisze:
31.12.2019, 09:20
Czy jest możliwość przekodowania (zwiększenia czasu) "ACC gotowy do jazdy" gdy stoimy w korku ? Wydaje mi się, że jest to tylko opcja przekodowania czegoś :) Ostatnio miałem na weekend Touarega z 19r. i tam ten czas jest dużo większy przez co asystent jazdy w korku jest bardziej funkcjonalny
Hej, a w Touaregu ’19 nie jest już przypadkiem nowsza wersja asystentów TravelAssist (IQ.Drive) tak jak w nowym Passacie ?
TSI190 MY2020

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: ochab » 31.12.2019, 20:27

arteonR pisze:
31.12.2019, 09:38
ochab pisze:
31.12.2019, 09:20
Czy jest możliwość przekodowania (zwiększenia czasu) "ACC gotowy do jazdy" gdy stoimy w korku ? Wydaje mi się, że jest to tylko opcja przekodowania czegoś :) Ostatnio miałem na weekend Touarega z 19r. i tam ten czas jest dużo większy przez co asystent jazdy w korku jest bardziej funkcjonalny
Hej, a w Touaregu ’19 nie jest już przypadkiem nowsza wersja asystentów TravelAssist (IQ.Drive) tak jak w nowym Passacie ?
Prawdopodobnie tak, ale kwestia czasu czuwania asystenta jest gdzieś programowalna, jakieś ustawienie czasu i tyle :) Tylko pytanie gdzie

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Blazio1946 » 01.01.2020, 22:23

Eldar pisze:
05.11.2019, 00:45
....
Dzisiaj probowałem zakodować ambient 30 kolorów, ViM o inne w Arteonie znajomego. Żadna aplikacja nie działała.
Funkcja nie dostępna takie info było, w moim samochodzie działa normalnie. Oba są z 2017 roku.
Różnią się jakimś oprogramowaniem, to jest przyczyna? Jak to ogarnąć?
Screenshot_20200101-220403_OBDeleven.jpg
Mój
Screenshot_20200101-175558_OBDeleven.jpg
TSi 280 tu nie działało
Arteon R-line 190 TSI

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 575
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Osfald » 02.01.2020, 20:46

Dla potomnych. W MY2020 udało się zakodować takie rzeczy:
- wyłączenie automatyki start/stop przez zmianę poziomu napięcia (ale znalazłem także osobną opcję, której nazwa mówi wprost o możliwości wł/wył tego systemu, bez potrzeby zmiany poziomu napięcia czy temperatury)
- automatyczne zamykanie drzwi po wyjściu z samochodu (nie podoba mi się za bardzo jak to działa... opiszę na końcu)
- pilot działający podczas pracy silnika
- wyłączone powiadomienie o włączonym zapłonie przy wychodzeniu z samochodu
- dodany sygnał dźwiękowy przy zamykaniu/otwieraniu (bardzo ciche pyknięcie... no ale jest potwierdzenie)
- automatyczny tryb Comming Home po zmroku
- wyłączenie DRL kiedy przełącznik świateł jest w pozycji 0
- możliwość wyłączenia DRL przez menu w infotaimencie
- włączone w trybie AUTO diody świecące na pokrętle siły nadmuchu
- lusterka otwierają się dopiero po włączeniu zapłonu
- pamięć ustawień automatyki świateł drogowych

Nie udało się zakodować:
- menu OffRoad (nie ma modułu 5F...)
- automatycznego domykania szyb w czasie deszczu (nie ma podsystemu G397_RLFSS w module 09)
- płynnie migający przycisk uruchamiania silnika (nie ma opcji ZAT_illumination_... w module 05)

Jest jeszcze kilka kodowań, których nie próbowałem bo nie wydają mi się specjalnie użyteczne w moim przypadku (typu tło zegarów...).

Na pewno dokoduję jeszcze:
- Video in Motion
- Mirrolink in Motion
- pamięć ustawień grzanych krzeseł


Wracając do automatyki zamykania drzwi po wyjściu z samochodu. Miałem kilka samochodów wyposażonych w taki system. Zawsze było to tak ustawione, że po zatrzaśnięciu drzwi należało odejść od samochodu poza zasięg anten keyless aby samochód zamknął się. Tymczasem w Arteonie wystarczy wyjść i trzasnąć drzwiami, a zamek już się zaryglował. Idę na drugą stronę samochodu aby wyciągnąć teczkę i zamek znowu się otwiera i zamyka... Brakuje tej funkcji, która zamykałaby samochód dopiero po odejściu od niego na kilka metrów. Może znacie kodowanie odpowiedzialne za takie zachowanie???

Macie może już to kodowanie do oświetlenia boków przy manewrowaniu?

PS
Jeśli ktoś chce dodać u siebie kilka opcji to zapraszam do Gliwic. Co mogę to dokoduję. Kontakt na PW.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Slaw
Member
Posty: 85
Rejestracja: 10.03.2018, 17:00

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Slaw » 02.01.2020, 21:02

Siema, czy lusterka po zapłonie działają bez problemu?Możesz napisać jak włączyć tą opcję. Próbowałem parę razy i nic z tego.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 575
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Osfald » 02.01.2020, 21:13

Slaw pisze:
02.01.2020, 21:02
Siema, czy lusterka po zapłonie działają bez problemu?Możesz napisać jak włączyć tą opcję. Próbowałem parę razy i nic z tego.
Tak, działają bez problemu. Chciałbym jeszcze dodać opcję aby podświetlały przy manewrowaniu i aby także podświetlały kiedy są złożone...

Otwieranie po zapłonie zrobiłem wg tego sposobu:

Wchodzimy z listy modułów wyświetlonej w OBDeleven do modułu 09
Dostęp bezpieczeństwa z kodem 31347
Wchodzimy do Adaptacji
Szukamy Spiegelverstellung
Zmieniamy cztery opcje:
a) Funk Spiegelanklappung Modus na "by look command via remote control key"
b) Funk Spiegelanklappen na "Activated"
c) Menusteuerung Funk Spiegelanklappen na "Activated"
d) Signalisierung_Spiegelanklappung na "Not Activated"

Zatwierdzamy zielonym ptaszkiem. Wychodzimy wyżej, do listy modułów, i klikamy czerwony ołówek.

U mnie opcje a-c były już ustawione jak trzeba. Zmieniłem tylko d.

Sprawdź czy w opcjach nie masz przypadkiem wyłączonej automatyki składania lusterek.

PS
Dogrzebałem się do informacji, że wystarczy w modułach 42 i 52 wyłączyć bit 5 aby podświetlenie włączało się także gdy lusterka są złożone. W obu modułach wchodzimy kolejno w długie kodowanie, przełączamy się na górze okienka na wyświetlanie bajtów/bitów, strzałkami na dole przechodzimy do bajtu 01 i deaktywujemy (odptaszkowujemy :) ) bit 5 . Voila!

Jeszcze nie wiem które bity włączają te światełka przy manewrowaniu ale się dowiem :P
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 575
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Kodowanie samochodów

Post autor: Osfald » 04.01.2020, 00:36

Zdaje się, że mam działające kodowanie do świateł w lusterkach aby włączały się przy manewrowaniu:

Wchodzimy do modułu 6C (moduł kamery cofania)
Uruchamiamy długie kodowanie
Wybieramy bajt 08 i włączamy (aktywujemy) w nim bit 2 (Manoeuvre_Light)
Zatwierdzamy

Następnie wchodzimy do modułu 09
Uruchamiamy dostęp bezpieczeństwa z kodem 31347
Wchodzimy w Adaptacje
Nastepnie do Aussenlicht_uebergreifend
i aktywujemy Umfeldleuchte als Manoevrierleuchte
Zapisujemy zielonym ptaszkiem.

Nie sprawdzałem tego jeszcze w Arteonie. Jeśli ktoś może to proszę spróbować. Ja wracam dopiero we wtorek do firmy...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

ODPOWIEDZ