Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Pietras » 11.11.2019, 14:02

coulignon pisze:
11.11.2019, 11:11
Ja ma ochotę wymienić głośniki u tego gościa https://youtu.be/ADwDc2HlXoY
Nie słucham muzyki głośno ale seryjne audio w Arteonie mi nie pasuje, dźwięk jest gdzieś daleko przy nogach, mam wrażenie jakby nie dolatywał do uszu. Ciężko mi dokładnie opisać bom nie specjalista w tym zakresie. Nie chcę się pchać w dodatkowe wzmacniacze i bas jest bagażniku, zależy mi na czystym, przestrzennym dźwięku. Pan z filmiku twierdzi że fabryczne radio to ładnie pociągnie. Koszt głośników, wymiany i wyciszenia 4 drzwi to niecałe 3000 zł.

Co myślicie? Bo jak pisałem nie za bardzo się znam.
Jeżeli masz nowe auto to proponuje pograć trochę i rozgrzać te fabryczne głośniki. Dodatkowo polecam słuchać muzyki np przez Tidala. Ja na początku tez chciałem wymieniać bo było za głucho. Jak się rozegrały to jest nieźle- na tyle dobrze, ze nie planuje wymiany.

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: coulignon » 15.11.2019, 19:49

Jakoś sceptycznie podchodziłem do Twojej porady ale albo rzeczywiście jest lepiej, albo zadziałał "efekt placebo" Dźwięk jakby lepszy i przybliżył się do uszu.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Awatar użytkownika
johnyPL
Senior Member
Posty: 374
Rejestracja: 24.07.2019, 14:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: johnyPL » 15.11.2019, 21:01

Pietras pisze:
11.11.2019, 14:02
coulignon pisze:
11.11.2019, 11:11
Ja ma ochotę wymienić głośniki u tego gościa https://youtu.be/ADwDc2HlXoY
Nie słucham muzyki głośno ale seryjne audio w Arteonie mi nie pasuje, dźwięk jest gdzieś daleko przy nogach, mam wrażenie jakby nie dolatywał do uszu. Ciężko mi dokładnie opisać bom nie specjalista w tym zakresie. Nie chcę się pchać w dodatkowe wzmacniacze i bas jest bagażniku, zależy mi na czystym, przestrzennym dźwięku. Pan z filmiku twierdzi że fabryczne radio to ładnie pociągnie. Koszt głośników, wymiany i wyciszenia 4 drzwi to niecałe 3000 zł.

Co myślicie? Bo jak pisałem nie za bardzo się znam.
Jeżeli masz nowe auto to proponuje pograć trochę i rozgrzać te fabryczne głośniki. Dodatkowo polecam słuchać muzyki np przez Tidala. Ja na początku tez chciałem wymieniać bo było za głucho. Jak się rozegrały to jest nieźle- na tyle dobrze, ze nie planuje wymiany.

Potwierdzam po czasie gra lepiej.
johnyPL

Arteon R-Line TSI 190KM JB4 241/385

Awatar użytkownika
krolflex
Junior Member
Posty: 34
Rejestracja: 02.06.2019, 19:08

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: krolflex » 27.11.2019, 14:22

Panowie.
Właśnie wziąłem się za wyciszanie drzwi. Już jedne mam za sobą. Zastanawiam się czy da radę kupić jakiś zestaw głośników na przód (bez sub) za ok 1.5 tys które będą brzmieć lepiej niż Dynaudio? W dodatku żeby były łatwe w samodzielnym montażu { pasowały do istniejących wtyczek)

karciu
Member
Posty: 55
Rejestracja: 08.09.2019, 15:35

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: karciu » 27.11.2019, 18:04

Podzielę się moim planem, bo w zasadzie przeszczepię to co miałem wcześniej w swojej Mazdzie M6 i byłem mega zadowolony
Do Arteona z przodu wędruje zestaw trójdrożny Morel Maximo - z bardzo ciekawym głośnikiem średniotonowym + wyciszenie drzwi. Głośniki napędzone będą MATCH DSP - procesor dźwięku + wzmacniacz. Idealny system plug&play bez ingerencji w okablowanie Arteona. Przy okazji podzielę się dzisiejszym odkryciem - Arteon MY2020, chociaż nie posiada DVD, to w schowku znajduje się wzmacniacz i pozostała część okablowania. Tak więc procesor zostanie najprawdopodobniej zainstalowany za schowkiem na rękawiczki.
Aha, subwoofer przy tej instalacji nie będzie potrzebny, bo woofer świetnie sobie poradzi. W M6 system ten sprawdzał się niebo lepiej niż BOSE.

evolv
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 17.11.2019, 11:38

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: evolv » 27.11.2019, 18:31

karciu pisze:
27.11.2019, 18:04
Podzielę się moim planem, bo w zasadzie przeszczepię to co miałem wcześniej w swojej Mazdzie M6 i byłem mega zadowolony
Do Arteona z przodu wędruje zestaw trójdrożny Morel Maximo - z bardzo ciekawym głośnikiem średniotonowym + wyciszenie drzwi. Głośniki napędzone będą MATCH DSP - procesor dźwięku + wzmacniacz. Idealny system plug&play bez ingerencji w okablowanie Arteona. Przy okazji podzielę się dzisiejszym odkryciem - Arteon MY2020, chociaż nie posiada DVD, to w schowku znajduje się wzmacniacz i pozostała część okablowania. Tak więc procesor zostanie najprawdopodobniej zainstalowany za schowkiem na rękawiczki.
Aha, subwoofer przy tej instalacji nie będzie potrzebny, bo woofer świetnie sobie poradzi. W M6 system ten sprawdzał się niebo lepiej niż BOSE.
a jaki orientacyjny koszt takiej instalacji, wyciszenia i montażu?

karciu
Member
Posty: 55
Rejestracja: 08.09.2019, 15:35

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: karciu » 27.11.2019, 19:00

a jaki orientacyjny koszt takiej instalacji, wyciszenia i montażu?
Mam takiego super człowieka, który póki co jest bardziej pasjonatem niż biznesmenem, ale doceniam jego pracę, bo robi estetycznie i dobrze, więc nagradzam pracę ponad jego cennik:

1. DSP- 2100
2. Głośniki 1200
3. Wyciszenie ok 500 zł (wszystkie drzwi + podłoga bagażnika) - mam swoje maty STP
4. dodatkowe okablowanie P&P - ok. 200 zł
5. robocizna + strojenie około 300-500 zł

Bardzo polecam system Helix/Match, bo generalnie wraz ze sprzedażą samochodu można wszystko zdemontować i zabrać do nowego auta, kupując tylko dedykowaną przejściówkę - cena od 20 do 40 Euro. Mnie akurat się udało, bo nabywca M6 prosił o pozostawienie instalacji audio i dopłacił godziwie do ceny

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Artpe » 19.02.2020, 17:42

:D Przy okazji wymiany lusterka moglem sie dokladniej przyjrzec seryjnym glosnikom zastanawiam sie, czy ktos z Was moze wymieniał same głośniki basowe...ma to sens? tweeter jak tweeter... syczy jak kazdy :D ale moze zmiana tych "papierzaków dałaby wyrazna poprawę. Testował ktoś zestawy firmy Focal, np taki?
Cena ok 1100pln z zestaw, same woofery pewnie tez mozna kupic.
Załączniki
Screenshot_2020-02-19 FOCAL EXPERT PS 165F.png
2.0 TSI 190 KM

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: Pietras » 19.02.2020, 21:52

Artpe pisze:
19.02.2020, 17:42
:D tweeter jak tweeter... syczy jak kazdy :D
Co do tych konkretnych Focali się nie wypowiem ale stwierdzenie jak powyżej odnośnie tweeterow daleko oderwane od rzeczywistości :)

karciu
Member
Posty: 55
Rejestracja: 08.09.2019, 15:35

Re: Poprawa jakości dźwięku seryjnego nagłośnienia

Post autor: karciu » 20.02.2020, 10:48

Pietras pisze:
19.02.2020, 21:52
Artpe pisze:
19.02.2020, 17:42
:D tweeter jak tweeter... syczy jak kazdy :D
Co do tych konkretnych Focali się nie wypowiem ale stwierdzenie jak powyżej odnośnie tweeterow daleko oderwane od rzeczywistości :)
Wzmaniacz w VW nie uciągnie nic więcej niż papieru. Wiec to nie ma sensu. Co do opinii dot. syczenia tweeterów nie wypowiem się ;)

ODPOWIEDZ