2020 Facelifting i Shooting Brake

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Yan » 21.10.2020, 08:51

Macevp pisze:
20.10.2020, 20:48
„Namalowane” pseudo chromowane wydechy na zderzaku są koszmarne. Wyglądają naprawdę tandetnie. Nie w aucie za tą cenę !
Atrapovicz pęłną gęba ;)
Nowy wzór wskaźników (zwłaszcza temp i paliwo) są ohydne.
Pomijam zaślepkę w schowku. Widać ze czegoś brakuje ...bieda wersja
To już jest przed FL.
Co do zaślepki w schowku, naprawde ktoś jeszcze używa płyt? DVD? Aux? To jeszcze kaseciaka wrzućmy. Z Apple jest to smao, pierw drwiny, że wywalili gniazdo jack, a teraz nigdzie go już nie ma.
Macevp pisze:
20.10.2020, 20:48
A tak poza tym jak się miewa ten wieśniacki pasek LED przez cały przód do przepisów homologacyjnych które jasno i wyraźnie stanowią o tym jak lampy do jazdy dziennej maja być rozmieszczone na froncie pojazdu ?
Pewnie tak samo jak to, że przecimgłowe nie służa do doświetlania zakrętów poza oznaczonymi drogami. Jakoś sobie z tym poradzili.

Na każdym forum każdej marki temat liftingu ma zawsze taki sam schemat:
- o alee ceny posżły w góre, kto to kupi
- jeszcze bardziej przyoszczędzili na jakości
- biedniejszee wyposażenie, wole starą wersję

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Osfald » 21.10.2020, 09:28

Yan pisze:
21.10.2020, 08:51

Na każdym forum każdej marki temat liftingu ma zawsze taki sam schemat:
- o alee ceny posżły w góre, kto to kupi
- jeszcze bardziej przyoszczędzili na jakości
- biedniejszee wyposażenie, wole starą wersję
I dlatego poczekajmy na zdanie kogoś, kto KUPIŁ, ocenił JAKOŚĆ i WYPOSAŻENIE eksploatacyjnie.
Może hamulce poprawili, może nie świszczy... nie wiem. Jeśli tylko przyoszczędzili w kolejnych
miejscach to krytykować.

Wskaźniki ledowe w zegarach, zaślepka w schowku czy fake-wydech były przed liftingiem.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Macevp » 21.10.2020, 11:20

Yan pisze:
21.10.2020, 08:51
To już jest przed FL.
Co do zaślepki w schowku, naprawde ktoś jeszcze używa płyt? DVD? Aux? To jeszcze kaseciaka wrzućmy. Z Apple jest to smao, pierw drwiny, że wywalili gniazdo jack, a teraz nigdzie go już nie ma.
Wyobraź sobie, że używam płyt CD a także kart SD.
Co do Apple - brakuje mi gniazda Jack do słuchawek. Dobrze, że jest mozliwość przejściówek i wkładania w gniazdo lightning.

Nie sądziłem/nie wiedziałem, że te zegary i fake wydechy już wsadzili w wersji pre-LCI. Cieszę się, że mam wersję którą mam z normalnymi końcówkami wydechu i zegarami. Z pewnością tej wersji przejściowej ani po liftingu bym nie wybrał. Od kiedy to idzie? Mój ma datę produkcji 11/2018.

Co do paska LED: nadal sądzę, że jest to wbrew przepisom homologacyjnym w PL.
Przeciwmgłowe są wbudowane w wielofunkcyjne reflektory i mają osobne przyciski do uruchamiania. Poza tym są rozmieszczone (reflektory) w odpowiednich miejscach.
Ciekawe co by było jakbyś sobie taki pasek dodał do jakiegoś innego samochodu. Myślę, że szybko byś stracił dowód rejestracyjny.
W tym chodzi o to w jaki sposób obeszli przepis mówiący o świeceniu i odległościach pomiędzy DRL.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Osfald » 21.10.2020, 11:43

Macevp pisze:
21.10.2020, 11:20

Wyobraź sobie, że używam płyt CD a także kart SD.
Co do Apple - brakuje mi gniazda Jack do słuchawek. Dobrze, że jest mozliwość przejściówek i wkładania w gniazdo lightning.

Nie sądziłem/nie wiedziałem, że te zegary i fake wydechy już wsadzili w wersji pre-LCI. Cieszę się, że mam wersję którą mam z normalnymi końcówkami wydechu i zegarami. Z pewnością tej wersji przejściowej ani po liftingu bym nie wybrał. Od kiedy to idzie? Mój ma datę produkcji 11/2018.

Co do paska LED: nadal sądzę, że jest to wbrew przepisom homologacyjnym w PL.
Przeciwmgłowe są wbudowane w wielofunkcyjne reflektory i mają osobne przyciski do uruchamiania. Poza tym są rozmieszczone (reflektory) w odpowiednich miejscach.
Ciekawe co by było jakbyś sobie taki pasek dodał do jakiegoś innego samochodu. Myślę, że szybko byś stracił dowód rejestracyjny.
W tym chodzi o to w jaki sposób obeszli przepis mówiący o świeceniu i odległościach pomiędzy DRL.
Wyobraź sobie także, że ktoś tego może w ogóle nie potrzebować. W obecnych czasach kopanie się z CD czy SD, kiedy pamięcią masową jest coś co możesz podłączyć szybkim uniwersalnym portem szeregowym lub pociągnąć strumieniowo, wydaje się archaiczne. No chyba, że masz jakieś zbiory nagrań w wysokiej jakości na CD... to OK. Jest to jakaś nisza. Zmian jednak nie powstrzymamy, nawet jeśli oznacza odcięcie pewnych funkcji i zmiany standardów. Telefony, telewizory... wszędzie jest tak samo. My zamawialiśmy samochody przed zmianami (kwiecień-maj 2019), a dostaliśmy już takie po zmianach (październik 2019) i było to powodem do dodatkowego rabatowania/gratisowania :D A ponieważ nie korzystamy i tak z CD/DVD i SD to nawet ucieszyliśmy się z tych zmian.

Co do zegarów to denerwuje mnie przede wszystkim brak szerokiej konfiguracji przez OBDEleven. Poprzednia wersja była lepsza. Wygląd tych linijek od biedy zdzierżę... dla nas to są tak poważne problemy jak zaślepki w wydechu :D Ludzie, nie macie większych problemów? :D

Co do homologacji to raczej nie występuje to pojęcie "wbrew przepisom homologacyjnym w PL". Dopuszczenie do ruchu w dowolnym kraju EU oznacza dopuszczenie do ruchu w Polsce. Prawo ma być jednolite w EU i w przypadku motoryzacji coś tam uczyniono w tym kierunku. Czy wymagania w zakresie DRL są ujednolicone w EU? Nie wiem, nie sprawdzałem...
Ostatnio zmieniony 21.10.2020, 12:01 przez Osfald, łącznie zmieniany 1 raz.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: MaciekFLEX » 21.10.2020, 11:57

Yan pisze:
21.10.2020, 08:51

Na każdym forum każdej marki temat liftingu ma zawsze taki sam schemat:
- o alee ceny posżły w góre, kto to kupi
- jeszcze bardziej przyoszczędzili na jakości
- biedniejszee wyposażenie, wole starą wersję
No chyba nie potwierdzisz, że nowe zegary lcd (stosowane od 2019) są lepsze od starszej wersji?!? Niepotrzebne paski led od paliwa i temperatury zastępują kilka cali wyświetlacza. To są właśnie oszczędności i tną na czym się da.
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Osfald » 21.10.2020, 12:05

MaciekFLEX pisze:
21.10.2020, 11:57
Yan pisze:
21.10.2020, 08:51

Na każdym forum każdej marki temat liftingu ma zawsze taki sam schemat:
- o alee ceny posżły w góre, kto to kupi
- jeszcze bardziej przyoszczędzili na jakości
- biedniejszee wyposażenie, wole starą wersję
No chyba nie potwierdzisz, że nowe zegary lcd (stosowane od 2019) są lepsze od starszej wersji?!? Niepotrzebne paski led od paliwa i temperatury zastępują kilka cali wyświetlacza. To są właśnie oszczędności i tną na czym się da.
Dla ścisłości: nowy 11,7", stary: 12,3" . Nie męczyłbym więc rozmiaru tylko tego, że ludziom się to może nie podobać, czyli gusta, guściki. A wprowadzili pewnie, jak piszesz oszczędności, ze względu na cięcia w całej grupie (unifikacja). Natomiast fabrycznie to nowe zegary moją nieco większe możliwości funkcjonalne niż stare. Temat wałkowaliśmy na forum już jakiś czas temu...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: Yan » 21.10.2020, 13:42

MaciekFLEX pisze:
21.10.2020, 11:57
No chyba nie potwierdzisz, że nowe zegary lcd (stosowane od 2019) są lepsze od starszej wersji?!? Niepotrzebne paski led od paliwa i temperatury zastępują kilka cali wyświetlacza. To są właśnie oszczędności i tną na czym się da.
Zgadzam się, że paski wygldaja kiepsko w dodatku kreseczki podziałki wg mnie zbyt się rozbiegaja z krawędzi lempek. To wyglada źle.\
Jak pierwszy raz zobaczyłem ten AID myślalem, że to jakaś biedniejsza wersje (aż upewniałem się tu na forum i byłęm pierwszy do hejtowania tego).
Ale już podczas jazdy próbnej (podtrzymujc to co pisałem o paskach) ten nowy wydaje mi się jednak lepszy jesli chodzi o roździelczość (piszę "wydaje" bo potwerdzeń w liczbach nie mam nie wiem jaka była rioździelczosc poprzedniego AID a jaka jest teraz), jasnosć w słońcu, kolory.
Nie wiem czy to na pewno jest obcięcie kosztów, raczej nietrafiony design wskaźników temp i paliwa, chociaż grafiki wydaja mi się czytelniejsze, nieptrzytłaczajace jak w poprzednim AID.

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: arteonR » 21.10.2020, 14:15

zawsze mogło być gorzej i o wiele drożej :D
aid_b.jpg
aid_b.jpg (53.29 KiB) Przejrzano 3057 razy
a jest nie aż tak źle
aid.jpg
IMG_3398.JPG
TSI190 MY2020

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: MaciekFLEX » 21.10.2020, 15:19

Zgadzam się z nowymi możliwościami "świeższego" mniejszego wyświetlacza (w starym też mogli takie bez problemu dodać). Już mogli zostawić większy rozmiar, dodać mu pikseli i wywalić górny pasek z kontrolkami. Od 2019 w VW wyświetlacz jest mniejszy, górne wywalili i dodali niepotrzebne boczne wskaźniki podobne jakie robili w Volvo w 2013 roku... Za rok wymieniam Arteona i szczerze: NIE MAM POJĘCIA co kupić jak obserwuje "zmiany na lepsze"
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: 2020 Facelifting i Shooting Brake

Post autor: arteonR » 21.10.2020, 15:26

Osfald pisze:
21.10.2020, 11:43
... dla nas to są tak poważne problemy jak zaślepki w wydechu :D Ludzie, nie macie większych problemów? :D

poza tym do tego zdania wyżej się również przychylę .. naprawdę są dziś zdecydowanie większe problemy
TSI190 MY2020

ODPOWIEDZ