Kodowanie akumulatora

B4rtek
Member
Posty: 190
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kodowanie akumulatora

Post autor: B4rtek » 10.10.2024, 17:57

A nie wystarczyło samo ładowanie akumulatora? Mam dwa Arteona i raz w roku staram się je doładować.Wprawdzie odpalają bez problemu, ale u obu na testerze wychodzi niskie napięcie. Jeśli ich nie doładuję, to szybciej będą do wymiany.
Arteon Shooting Brake R 2.0 TSI 320HP

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 581
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Kodowanie akumulatora

Post autor: Osfald » 11.10.2024, 14:07

System pamięta zużycie/stan poprzedniego akumulatora. Sprawdza te rzeczywiste wartości i porównuje z zadeklarowanymi w systemie (typ, pojemność). Trzeba zresetować, podać parametry nowej baterii, wtedy informujesz system aby odwzorował sobie tę baterię na nowo. Jeśli ładujesz baterię w samochodzie to koniecznie podłączaj się z ładowarką przed czujnikiem prądu ładowania (jest przy klemie). Jeśli podłączysz się krokodylkami bezpośrednio na klemy system nie zmierzy wciśniętej do akumulatora energii z ładowarki i może sygnalizować problemy mimo, że akumulator jest naładowany.

Kodowanie aku można, jak piszą koledzy, zrobić za pomocą OBD11. Jeśli jest ktoś z Gliwic/okolic zapraszam.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Lazi
Senior Member
Posty: 453
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Kodowanie akumulatora

Post autor: Lazi » 16.10.2024, 20:24

buzz pisze:
10.06.2024, 12:39
Aktualizacja. Temat ogarnięty za 1/3 tego co zaproponowało ASO. Operacja montażu i kodowania banalnie prosta do wykonania samodzielnie. Marże ASO są porażające w takim przypadku.

Ciekawostka - inne ASO zaproponowało cenę 1,8k...
Poratujesz informacją/linkiem jak go zakodować? Mam OBD II, ale nie mam możliwości teraz sprawdzenia w apce czy jest tam jakaś gotowa funkcjonalność do kodowania nowego aku. Mam starą przystawkę, która bangla tylko z Androidem, a jak na złość wymieniłem telefon na zgniłe jabco ;-)
Czy coś się złego stanie jak pojeżdżę kilka dni bez kodowania?
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

ODPOWIEDZ