Arteon - hamulce

mIQUEL
Member
Posty: 86
Rejestracja: 21.01.2019, 14:48

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mIQUEL » 28.03.2019, 20:57

michnik pisze:
28.03.2019, 13:10
LUDZIE !
Pisałem już o tym.
NA WSZELKĄ CENĘ nie włączać hamulca postojowego !!!!!!!
Jeżeli jest równo należy korzystać TYLKO z pozycji P skrzyni.
Zostawienie klocków na tarczach, szczególnie po deszczu, soli czy myjni na noc powoduje, że przylegają do tarczy z dużą siłą.
Reakcje chemiczne jak tam zachodzą powodują korozję i zmiany powierzchni klocka i tarczy w miejscu styku.
A rano jak próbujecie ruszyć to dochodzi jeszcze brutalne oderwanie klocków od tarczy.
Uszkadza to dodatkowo powierzchnię klocka który nierównomiernie trze tarczę.
NIE UŻYWAĆ POSTOJOWEGO !!!!
Niszczą się klocki i tarcza.
Bzdura
Mi na razie po wymianie tarcz i klocków nic nie buczy. Zobaczymy jak będzie za 10 k km

Jest masa aut z auto hołdem nawet z grupy VAG i nie maja takiego problemu..

A nawet jeśli coś z kim jest nie tak tzn ze ma wadę fabryczna i vw musi ja usunąć na gwarancji

Pozew zbiorowy i jyz
Ja się dołączę mimo ze mi wymienili

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcin » 28.03.2019, 21:11

odnośnie pozwu napisałem do kumpla, który ogarnia takie sprawy i wygrywa;) dam znać

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Blazio1946 » 28.03.2019, 21:14

U mnie po wymianie jest cisza, prawie 1000km przejechane, pierwsze 500km bez auto-hold- taka prośba/rada z serwisu.

Elninjo
Senior Member
Posty: 255
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Elninjo » 28.03.2019, 21:17

Spytam jutro swojego prawnika co i jak i dam znać tutaj...
W tej chwili prowadzi dla mnie sprawę przeciwko Skodzie więc jest na fali...

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jacekpolok » 28.03.2019, 21:29

Ile bierze za prowadzenie sprawy do czasu wokandy?
Pytam ponieważ mam zle doswiadczenia z jednym afwokatem a z drugim negocjuje.

PePe
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 11.05.2018, 09:54

Re: Arteon - hamulce

Post autor: PePe » 28.03.2019, 21:32

Cześć,
Wczoraj zmieniałem opony na letnie i wg pracownika warsztatu klocki i tarcze są w bardzo dobrym stanie. Arteon 1.5 tsi, 20t km, cały czas jeżdżę na auto hold.
Nie ukrywam, że czasami słyszę lekki szum przy hamowaniu....albo wydaje mi się że słyszę po tym co czytam wyżej.
Nie mniej jednak sugeruje tym którzy mają problem z hamulcami zmasowane wysyłanie maili, listów poleconych do VW Polska, a finalnie nawet pozew zbiorowy. W grupie siła!

Andy
Member
Posty: 67
Rejestracja: 28.03.2019, 11:45

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Andy » 28.03.2019, 21:36

Tez tak myślę, VW ma w Europie i na świecie dużo problemów więc jeszcze jeden im napewno nie pomoże - może zreflektują się i coś zrobią w tym temacie😂😂😂

MKM_Mobility
Member
Posty: 128
Rejestracja: 16.03.2019, 16:00

Re: Arteon - hamulce

Post autor: MKM_Mobility » 29.03.2019, 06:45

Widocznie jest im jeszcze mało robienia wałków więc tym bardziej należy nagłośnić ten problem. Zwłaszcza że nie chodzi tu o estetykę (np chromy) a o bezpieczeństwo.
W naszym dziwnym kraju za chwilę wykorzystają to ubezpieczalnie i będą podważać wypłaty odszkodowań bo użytkownik świadomie nie naprawił układu hamulcowego skąpiąc 1,5 - 3K. Samemu go oczywiście wcześniej psując niewłaściwym użytkowaniem co tak jednogłośnie potwierdzają ASO w całym kraju.

A tak na poważnie warto było by przekopać jakieś forum w "krajach cywilizowanym" i zobaczyć jak ten problem tam wygląda?

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Blazio1946 » 29.03.2019, 08:14

Nietety większość z was nie wie jak działają sądy w naszym kraju. Jaki jest tryb przygotowawczy, jakie są możliwości wcześniejszej ugody stron itd. W tym przypadku, jeżeli w ogóle sprawa trafiłaby do sądu to przy ilości np 50 świadków, proces trwać będzie min 2-3 lata. Samo wyznaczenie I rozprawy to termin 6-9 miesięcy, to już po ekspertyzach rzeczoznawców i ogarnieciu wszystkiego przez jednego papugę.
Lepszym wyjściem będzie pismo do centrali wszystkich, wspólne i roszczenie naprawy układu hamulcowego. Tam będzie zawarta informacja, że jak nie uznają to idziemy dużą grupą do sądu.
Pod takim roszczeniem podpisze się większość użytkowników forum, można zaprosić do tego właścicieli pasatow 8 i superbow bo tam to też norma.
Bez względu na to jak działają sądy to na pewno vw rozpatrzy to bardziej przychylnie nie chcąc ryzykować pozwu i kolejnej głośnej wtopy.
Można zainteresować tym jakiś program motoryzacyjny wtedy nagłośnią sprawę .

Dużo też zależy od ludzi/serwisu, do którego się zgłaszacie. W moim przypadku po pierwszej odmowie centrali była wola serwisu co do wymiany tylko kto zapłaci za części? każdy serwis działa na wlasny rachunek, jak każdy prowadzący działalność. Byłem też umówiony, że w razie drugiej odmowy to usługę wymiany tarcz i klocków zrobią za darmo. Więc koszt kompletu na tył 600zl (febi,brembo,ate) kupione poza aso nie spędzało mi snu z powiek.
Ale też nie o to chodzi żeby w aucie za prawie 200k po 30tkm robić hamulce...

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Pietras » 29.03.2019, 09:27

A wg Was co powinni zrobić? Skonstruować nowy zacisk czy jak ?
Zastanawia mnie jaki efekt chcemy uzyskać? Wymiana na nowe pewnie nie załatwi sprawy bo efekt się powtórzy, chyba ze faktycznie była jakaś gorsza seria klocków i tak się dzieje.

Btw. Jestem w serwisie bo po 16kkm klocki z tylu zaczęły kląć :) Tarcze wg mnie nie ucierpiały.

Jak sobie przypomnę z Insigni to klocki leciały mi po każdych 20-30kkm.

ODPOWIEDZ