Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: trake » 21.12.2018, 07:29

2.0 tdi 190ps 4motion -> zobaczymy, dzisiaj zgłoszenie zrobię w ASO - napiszę jak tylko coś więcej ustalę
- faktycznie, na zimnym to słychać i jakby z podwozia, metaliczny dźwięk jakby niedokręcona osłona termiczna/wydech? ;) We will see...

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 21.12.2018, 13:53

gregmisz pisze:
11.12.2018, 23:32
No ale swoją droga, kontrola jakosci w VW to chyba ma czasem wolne, żeby takie babole przepuścić
U mnie temat pojawił sie po ochłodzeniu. Może i w tym wypadku - auto stało jakiś czas na placu, przyszła zima i się tapicerka zrypała.

Slaw
Member
Posty: 85
Rejestracja: 10.03.2018, 17:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Slaw » 21.12.2018, 20:41

Mam ten sam silnik. Dziś też ten sam dźwięk na niedogrzanym silniku po osiągnięciu 90stopni cisza. Mam nagranie na tel.tego dźwięku. Osłonę i wydech sprawdzałem na podnośniku, tam wszystko ok.Tylko na podnośniku już był rozgrzany i nie było tego dzwonienia.

ppablosss
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 20.09.2018, 18:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ppablosss » 22.12.2018, 21:20

Minęło 10.000 km w trzy miesiące, kiedy odebrałem nowego Arteona R-line w kolorze silver piryt.
Auto spisuje się świetnie!
Napęd 4x4 super, DCC super pomimo kół 20 cali - mam taki komfort jak w Pasku B8 na 18 calach. Teraz na zimowych 18 calach w trybie comfort auto po prostu płynie.

Jedyne, co czasami lekko irytuje to jadąc trasą na 7 biegu tak ok. 140-150 km/h wciskając lekko pedał gazu jest taka dziwna wibracja. Kiedy wcisnę mocniej znika.

Sprzęt audio - czytałem na tym forum różne opinie i powiem tak: słucham muzy głównie ze Spotify i jeśli są w miarę nowe utwory (nie lata 70 czy 80) to chodzi pięknie jak na serię (nie mam Dynaaudio). Na starych kawałkach brak basu ale to zrozumiałe.

Moje podsumowanie tego kwartału z Arteonem, po przejechaniu 10.000 km - auto piękne, świetnie wyposażone, zwraca uwagę na drodze, podoba się praktycznie każdemu z moich znajomych, jest komfortowe w dłuższe podróże. Ma świetne systemy bezpieczeństwa, bardzo dobre zawieszenie.

Po przesiadce z najlepszego (moim zdaniem) w swojej klasie Passata B8 odczuwam sporą różnicę in plus na korzyść Arteona.

Cały czas uważam, że za te pieniądze nie da się kupić tak pięknego i tak dobrze wyposażonego, nowego samochodu w tym segmencie. Samochód ani trochę mi się nie nudzi, wciąż baaardzo cieszy, a nie mam już 18 lat, aby się podniecać autami. Czasami mam wrażenie, że niektóre negatywne komentarze na tym forum pisane są na zamówienie. Polecam samochód zdecydowanie.

bogol
Member
Posty: 128
Rejestracja: 28.02.2018, 04:33

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: bogol » 22.12.2018, 21:58

ppablosss pisze:
22.12.2018, 21:20
Minęło 10.000 km w trzy miesiące, kiedy odebrałem nowego Arteona R-line w kolorze silver piryt.
Auto spisuje się świetnie!
Napęd 4x4 super, DCC super pomimo kół 20 cali - mam taki komfort jak w Pasku B8 na 18 calach.
Porownujess do B8 na ustawieniach w Arteonie comfort czy normal?

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: kriss555 » 23.12.2018, 06:44

W kazdym ustawieniu. Mialem dwa lata b8 z dcc na 18ach teraz arteona z dcc na 19. Zawieszenie zdecydowanie lepsze, w ustawieniu normal komfort jazdy znacznie wyzszy w comfort tez, nie czuc wogole rozmiaru tych kol, naprawde duzy plus. I co najwazniejsze, zawieszenie tylne nie stuka, w b8 niestety to przypadlosc nie do wyeliminowania, jezdzilem kilkoma bo sie dochodzilem z serwisem i kazdy to ma, im wieksze kola tym gorzej...
Nie jest to jakis dramat ale bardziej wrazliwym bedzie przeszkadzalo, przeczytajcie zreszta na forum passat jest bardzo obszerny watek o tym
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

bogol
Member
Posty: 128
Rejestracja: 28.02.2018, 04:33

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: bogol » 23.12.2018, 09:28

Zgadzam się ze 19 w Arteonie vs 18 w B8 jest z korzyścią dla Artka. I to przy ustawieniach normal.
Natomiast skok do 20 to kolejne obniżenie strefy amortyzacji na oponie. Miałem Artka na 19 teraz będa 20- mam nadzieję że nadal będzie to bardziej komfortowe zawieszenie od B8.

mariusz
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 05.12.2018, 09:21

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: mariusz » 23.12.2018, 10:28

Hej,

i ja rowniez odebralem wczoraj Arteona (dla żony) i powiem szczerze, ze jestem milo zaskoczony tym samochodem. Naprawdę niezle jeździ, jest komfortowy i jest w miare cichy w środku. Za ta cene tak jak kolega wyzej napisal, chyba nie da sie kupic nic lepszego :)
I nie wiem czemu jest duzo narzekania na to audio, jak dla mnie to gra w miare dobrze.

ochab
Member
Posty: 80
Rejestracja: 15.12.2018, 18:15
Lokalizacja: Gorlice

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ochab » 23.12.2018, 21:38

ppablosss pisze:
22.12.2018, 21:20
Minęło 10.000 km w trzy miesiące, kiedy odebrałem nowego Arteona R-line w kolorze silver piryt.
Auto spisuje się świetnie!
Napęd 4x4 super, DCC super pomimo kół 20 cali - mam taki komfort jak w Pasku B8 na 18 calach. Teraz na zimowych 18 calach w trybie comfort auto po prostu płynie.

Jedyne, co czasami lekko irytuje to jadąc trasą na 7 biegu tak ok. 140-150 km/h wciskając lekko pedał gazu jest taka dziwna wibracja. Kiedy wcisnę mocniej znika.

Sprzęt audio - czytałem na tym forum różne opinie i powiem tak: słucham muzy głównie ze Spotify i jeśli są w miarę nowe utwory (nie lata 70 czy 80) to chodzi pięknie jak na serię (nie mam Dynaaudio). Na starych kawałkach brak basu ale to zrozumiałe.

Moje podsumowanie tego kwartału z Arteonem, po przejechaniu 10.000 km - auto piękne, świetnie wyposażone, zwraca uwagę na drodze, podoba się praktycznie każdemu z moich znajomych, jest komfortowe w dłuższe podróże. Ma świetne systemy bezpieczeństwa, bardzo dobre zawieszenie.

Po przesiadce z najlepszego (moim zdaniem) w swojej klasie Passata B8 odczuwam sporą różnicę in plus na korzyść Arteona.

Cały czas uważam, że za te pieniądze nie da się kupić tak pięknego i tak dobrze wyposażonego, nowego samochodu w tym segmencie. Samochód ani trochę mi się nie nudzi, wciąż baaardzo cieszy, a nie mam już 18 lat, aby się podniecać autami. Czasami mam wrażenie, że niektóre negatywne komentarze na tym forum pisane są na zamówienie. Polecam samochód zdecydowanie.
Też przesiadłem się z B8 na 18" felgach.
Mam identyczne odczucia jak Ty. Zawieszenie Arteona względem B8 jest bardzo poprawione.

ppablosss
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 20.09.2018, 18:00

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ppablosss » 25.12.2018, 22:05

bogol pisze:
22.12.2018, 21:58
ppablosss pisze:
22.12.2018, 21:20
Minęło 10.000 km w trzy miesiące, kiedy odebrałem nowego Arteona R-line w kolorze silver piryt.
Auto spisuje się świetnie!
Napęd 4x4 super, DCC super pomimo kół 20 cali - mam taki komfort jak w Pasku B8 na 18 calach.
Porownujess do B8 na ustawieniach w Arteonie comfort czy normal?
W Passacie B8 nie miałem aktywnego zawieszenia DCC. Szczerze mówiąc bałem się trochę tych 20 cali w Arteonie, ale niepotrzebnie, bo samochód i zawieszenie wydają się być zaprojektowany dla takich kół. Oczywiście trzeba uważać na krawężniki przy parkowaniu itd, bo to tylko 35 mm profilu opony, jednak jeśli ktoś się obawia 20 cali w Arteonie z DCC to proszę się nie martwić - świetnie działa :-)

ODPOWIEDZ