Volkswagen Arteon - Wasze opinie

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 20.08.2017, 18:17

problem w tym, że żaden producent nie dzieli się taką wiedzą, ile dana wersja silnikowa rzeczywiście pali przy 180 km/h :) A tutaj będzie spora różnica między benzyną a ropniakiem. Chipowanie bądź box lub inne rozwiązania mające na celu podnieść moc i moment nie wchodzą w moim przypadku w rachubę. Samochód musi być w stanie bezawaryjnie zrobić do 200 kkm w 3 lata bez żadnych problemów (również z ASO) i to, że 200 km/h będzie osiągać w 27, a nie w 21 sekund, to kwestia naprawdę drugorzędna - w moim osobistym mniemaniu oczywiście. BiTDI i tak zapewni dynamiczne przemieszczanie się z punktu A do Z.

Niko
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 13.09.2017, 13:44

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Niko » 14.09.2017, 20:33

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak prezentują się kolory inne od "popularnych" to linki poniżej:

Chili Red:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 6686f13369

Atlantic Blue:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 6686f13369

Awatar użytkownika
jedrus
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.03.2017, 18:34

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: jedrus » 14.09.2017, 22:52

ależ ta czerwień jest krzykliwa...

Awatar użytkownika
jedrus
Member
Posty: 72
Rejestracja: 12.03.2017, 18:34

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: jedrus » 14.09.2017, 22:54

ależ ta czerwień jest krzykliwa...

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 18.09.2017, 18:15

Ja dziś oglądałem raz jeszcze dosyć dokładnie srebrnego Arteona R-line no i generalnie wrażenia są pozytywne, ale wkurza mnie np. brak chromowanych obwódek wokół przycisków od szyb (co ma Golf i Passat). Tak jakby ktoś policzył, że zaoszczędzi na tym 1 EUR/samochodzie.

Poza tym skóry jakoś mało robią wrażenia skór, takie są mało "porowate", zbyt gładkie, niczym gumowe. Poza tym kawał solidnego auta - drzwi ciężkie, grube. Szyby. też - nawet tylne ;)

Niko
Junior Member
Posty: 8
Rejestracja: 13.09.2017, 13:44

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Niko » 19.09.2017, 16:43

tadziak pisze: Ja dziś oglądałem raz jeszcze dosyć dokładnie srebrnego Arteona R-line no i generalnie wrażenia są pozytywne, ale wkurza mnie np. brak chromowanych obwódek wokół przycisków od szyb (co ma Golf i Passat). Tak jakby ktoś policzył, że zaoszczędzi na tym 1 EUR/samochodzie.  

Poza tym skóry jakoś mało robią wrażenia skór, takie są mało "porowate", zbyt gładkie, niczym gumowe. Poza tym kawał solidnego auta - drzwi ciężkie, grube. Szyby. też - nawet tylne ;)
Kolor srebrny jest moim faworytem, i mam pytanie czy oglądany egzemplarz posiadał przyciemniane szyby czy standardowe? I jak się prezentował?

Paweł
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 26.04.2017, 20:45

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Paweł » 09.10.2017, 14:30

Czy ktoryś z kolegów może wie czy w mazowieckim jest do testów Arteon z opcjonalnym pakietem wyciszenia ??

tadziak
Member
Posty: 50
Rejestracja: 01.06.2017, 12:49

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: tadziak » 10.10.2017, 14:27

Abdul Harrah pisze: Mysle ze na passata to cie troche okantowali. Krotoski cichy Poznan 35% rabatu w 50/50. Leasing to zawsze strata i pewnie inne warunki. Warto sie targowac!
Niko pisze:
tadziak pisze: Ja dziś oglądałem raz jeszcze dosyć dokładnie srebrnego Arteona R-line no i generalnie wrażenia są pozytywne, ale wkurza mnie np. brak chromowanych obwódek wokół przycisków od szyb (co ma Golf i Passat). Tak jakby ktoś policzył, że zaoszczędzi na tym 1 EUR/samochodzie.  

Poza tym skóry jakoś mało robią wrażenia skór, takie są mało "porowate", zbyt gładkie, niczym gumowe. Poza tym kawał solidnego auta - drzwi ciężkie, grube. Szyby. też - nawet tylne ;)
Kolor srebrny jest moim faworytem, i mam pytanie czy oglądany egzemplarz posiadał przyciemniane szyby czy standardowe? I jak się prezentował?
Posiadał przyciemniane tylne szyby. Wg. mnie wyglądał bardzo dobrze, chociaż srebrne auta aktualnie są tak popularne, że to aż boli. Ostatnio szukałem golfa na parkingu (srebrnego) i w jednym rzędzie obok siebie stało 6 srebrnych hatchbacków...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kauzyperda
Junior Member
Posty: 18
Rejestracja: 27.08.2017, 22:34

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kauzyperda » 14.10.2017, 19:25

A propos kolorów - miałem okazję i zajrzałem obejrzeć Arteona w Katowicach, akurat stał taki - ale nie odnotowałem koloru tylko foto zrobiłem, to jest srebrny czy szary?

Obrazek

Obrazek

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Auror » 14.10.2017, 22:35

Na początku witam wszystkich!
Zabieram się do zakupu Arteona i poważnie zastanawiam się nad wersją essece (2.0 tsi 190) w standardzie od elegance różnią się tylko:
ogrzewane dysze spryskiwaczy - DOŁOŻĘ DO SWOJEGO
listwy dekoracyjne wewnętrzne - te w essence są ok
nakładki na pedały - zbędne
obręcze 17 - wezmę 18
wykończenie drzwi wewnętrznych
chromy - i tu powiem szczerze, że mi się chyba bardziej podoba wersja bez chromów zewnętrznych
podgrzewane fotele - DOŁOŻĘ DO SWOJEGO
tapicerka - wezmę alcanarę
Wyświetlacz Active Info Display - tu trochę mi szkoda...
W pakiecie premium jest możliwość dobrania Discover Pro - i tu mam mieszane uczucia czy warto brać Pro (dla siebie będę dobierał Car-Net: App Connect dla Googla i Janosika :) )
Funkcja ECO - zbędne
Wybór profilu jazdy - i tu mam zgryz. Nigdy nie korzystałem z takiej funkcji. Testowałem wersję 2.0 TSI 280 (oczywiście mocno doposażoną) i na początku było w tym trochę radości. Ale już po paru godzinach uznałem funkcję jako zbędą. Dla zmiany charakterystyki skrzyni jest opcja "S" w dsg i więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Do całości dobiorę:
XDS - Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego
Car-Net: App Connect - widok ekranu smartfona na ekranie radia lub nawigacji
Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane
System Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu
System Rear Traffic Alert - asystent wyjazdu z miejsca parkingowego
Kierownica multifunkcyjna, obszyta skórą, podgrzewana
i powinno być wszystko... chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu :)

ODPOWIEDZ