Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: guttentager » 16.10.2017, 09:40

to jest srebrny "pyrit".
Właśnie takiego Arteona też zamówiłem. Obnosiłem się z zamiarem jeszcze popielatego "mangan" , ale moim zdaniem ten kolor jest za ciemny,
i lepiej pasuje do elegance, bo w R-line "gubi" czarne akcenty.
Witaj Auror. Ja co prawda wybrałem R-line,
ale nawiązując do Twoich przemyśleń - app connect ma mocno ograniczone aplikacje.
Nie wiem jakiego smartfona używasz, ale w przypadku jabłka możesz zapomnieć o yanosiku.
Już zainwestowałem w uchwyt brodita przy panelu klimy, gdzie spocznie mój stary samsung z odpowiednimi aplikacjami :)
Obadaj, jakie aplikacje w Twoim smarkfonie będą miały odbicie w radiu.

Co do AiD mam mieszane uczucia, bo personalizacja nie jest aż tak indywidualna, jak sobie to na początku wyobrażałem (np połączenie wszystkich typów danych).

Ad.Pro musisz sam wiedzieć, jestem dziś użytkownikiem Media i w Arteonie też pozostaję przy DM - oszczędność to jedno, drugie to fizyczne przyciski które zwiększają moim zdaniem bezpieczeństwo (nie odwraca tak bardzo uwagi). Oczywiście Pro wygląda miodzio, ale szkoda mi było tych 3 tysi.

Nie wiem, gdzie parkujesz swój pojazd nocą, ale jeśli robisz to pod chmurką, to polecam podgrzewaną przednią szybę.

Kwestia chromów, to rzecz gustu, wiele zależy też od dobranego koloru, w białym np wolałbym ich nie mieć, czarny obroni się za i przeciw, ale np. jak zauważyłem tutaj, crimson z chromami wygląda zacnie, bez zostałby jednak ogryzkiem... ale o gustach się nie dyskutuje :)
Ostatnio zmieniony 16.10.2017, 10:25 przez guttentager, łącznie zmieniany 1 raz.
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 16.10.2017, 13:04

Active Info Display - wg mnie poz. obowiązkowa
Grzana przednia szyba - również
Discovery Pro - zbędne, plus brak pokręteł co jak dla mnie całkowicie odrzuciło ten wybór
XDS - z tego co pamiętam tylko 280KM napęd na 4. Przy napędzie na przód nie ma sensu.
Jeśli przyciemniane szyby to tylko z dodatkowym wyciszeniem (cisza w aucie cudowna).
Wybór profilu jazdy - jak dla mnie zbędne, raz ustawisz lub i tak jedziesz na normal. W R-Line jest opcja personalizacji w trochę mniejszym zakresie, bez amorów - jak dla mnie w zupełności wystarcza.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 16.10.2017, 13:31

A czy z xds nie jest właśnie tak, że przydaje się bardzo przy fwd? Jak w Golfie GTI?

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 16.10.2017, 15:02

Indywidualna konfiguracja wyposażenia dodatkowego odpowiada oczekiwaniom poszczególnych użytkowników, a te - jak wszyscy wiemy - są różne. Co jeden uważa za zbyteczne, inny za konieczne. Ja na przykład nigdy bym się nie zdecydował na podgrzewaną przednią szybę, gdyż o ile nie zmieniło się rozwiązanie, to wtopione żyłki bardzo mnie irytują. Szczególnie w nocy, zniekształcając światła. AID jest natomiast dla mnie absolutny mus - tak się do mapy pomiędzy zegarami przyzwyczaiłem, że do zwykłych zegarów nie chcę wracać.

XDS poprawia prowadzenie, jednakże wszystko zależy od tego, jak kto prowadzi samochód.

Discovery Pro to nie tylko większy obraz i brak pokręteł, ale również dodatkowa funkcjonalność, niedostępna w DM. Czy przypadkiem app connect nie działa tylko na postoju? Pozwala na uruchamianie aplikacji z komórki podczas jazdy?

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 16.10.2017, 15:53

Szyba w grupie VW już od dość dawna nie korzysta z wtopionych drucików, a podgrzewanie realizowane jest poprzez jakąś matę wtopioną w szybę (ktoś niech mnie poprawi jeśli zna szczegóły). Drucików w każdym razie brak.

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: guttentager » 16.10.2017, 16:29

dokładnie tak jak mówisz - drucików brak, ale podgrzewanie jest widoczne bacznym obserwatorom - przypomina mi układ dotykowy w tablecie, ale nie uważam aby w jakikolwiek sposób wpływał na jakość widzenia.
Mikroukład zauważają to tylko te osoby, które wiedzą na co patrzeć.
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kubelt » 16.10.2017, 16:47

Jechałem dziś tegorocznym Touaregiem, gdzie cała szyba była w drucikach. Widocznie tam jeszcze nie zdążyli wymienić w takim razie.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: MarcinJ » 17.10.2017, 08:34

Mi na to zwrócił uwagę kolega ponad rok temu już w Superbie (grzana szyba bez drucików). Jako laik niczego nie wypatrzyłem (druciki są podobno tylko pod wycieraczkami).

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 17.10.2017, 12:23

Nie ma żadnych żyłek w szybie, jest ona grzana bezprzewodowo, nie zniekształca obrazu, tylko patrząc pod kątem z zewnątrz, daje lekką żółtą poświatę, jak dla mnie wygląda to nieźle. Odnośnie porównania DP do DM było już w innym wątku.

emtek
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 18.10.2017, 17:44

RE: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: emtek » 18.10.2017, 20:18

Witam wszystkich!
Wczoraj zamówiłem Arteona w wersji Elegance z silnikiem 2,0 TSI 190 KM.
Zmieniam auto z Audi A4 Avant, które mnie rozczarowało. Początkowo miała być Skoda Superb, później nowy Opel Insignia, przez chwilę KIA Stinger, ale stanęło na VW. 
To pierwszy VW (po garbusie, którego zajeździłem w latach 90'tych), który mi się podoba. 
Dodatkowo wziąłem: pakiet Premium, Innowacyjny, podgrzewaną kierownicę, szyby z wyciszeniem, pakiet drogowy plus, fotel z masażem i jakieś tam inne drobiazgi. Cena mi wyszła po rabacie niewiele wyższa,niż dla skody Superb, choć tak naprawdę dość trudno porównać oba auta. Pewnie zanim odbiorę swoje auto, to tutaj już będzie dość spory gwar na forum.

ODPOWIEDZ