Arteon - hamulce

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Rkarcz » 12.11.2018, 17:14

Dzisiaj zmieniłem klocki ze StopTech Sport (chyba) na ATE Ceramic (mniej pylą niż standardowe). Miałem takie w Vectrze C tylko w połączeniu z tarczą ATE Power Disc i byłem bardzo zadowolony z wytrzymałości na przegrzewanie, na 2 komplety tarcz i 4 komplety klocków przez 160 kkm nie doczekałem się bicia "hamulców".
Klocki StopTech Sport są takie sobie, na pewno bardziej wytrzymałe na zużycie niż OEM TRW, ale temperaturowo to to samo drogowe dno. Wyły po 4-5 kkm. Najlepsze jest to, że czujnik zużycia wykruszył się z klocka i wisiał sobie poza zaciskiem. Także nie polecam bo kwota ponad 600 PLN brutto za tą jakość to lekka przesada. ATE kosztowały 300 PLN z przesyłką, więc jak się nie sprawdzą to nawet nie będzie szkoda. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Jackout
Junior Member
Posty: 14
Rejestracja: 18.11.2018, 21:18

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jackout » 18.11.2018, 21:39

Hej,

ma ktoś może jakieś info jak się zakończyło u niego reklamowanie nierównomiernie zużytych klocków z tyłu ?
U mnie Arteon Rline wersja 190 TFSI przebieg 17000.

Klocki lewy tył 2mm, Prawy tył 6mm
Przód gruby jak nowy.
Objawy: straszny Fading od dłuższego czasu, wyraźnie hałasujący lewy tył podczas ostrzejszego hamowania. po wizycie na myjce często klocki lewy tył przyklejają się do tarczy i biją podczas hamowania. Trzeba kilka mocniejszych hamowań żeby się to ustabilizowało.

Niektórzy zwalają to na auto-hold lub ESP ale przed tym Artkiem miałem Passata B7 a wcześniej B6 i nigdy nie obserwowałem takiej sytuacji. Oba miały auto hold.

Nie wiem czy się bawić w reklamację w ASO czy po prostu założyć na tył jakiś TEXTAR ?

madix2210
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 07.01.2019, 08:30

Re: Arteon - hamulce

Post autor: madix2210 » 07.01.2019, 08:38

emtek pisze:
07.06.2018, 08:16
Auto w wersji 2.0 TSI Elegance odebrałem w połowie marca. Używam go głównie do 20 km dojazdów do pracy trasą S8 z podwarszawskiej wsi na Bemowo. Ma 6 tys. km przebiegu. Styl jazdy referuję spokojny, średnie spalanie waha mi się od początku między 8,1-8,2 l/100km.
Kilka dni temu po zwyczajnym dojeździe do pracy w Warszawie, pozostawieniu Arteona na parkingu, gdy po robocie zacząłem wracać do domu zaczęły hałasować hamulce :@ . Dźwięk głośny, podobny do tego, gdy się kończą klocki. Po kilku kilometrach ścichł, ale utrzymuje się już stale, głównie przy nieco dłuższym użyciu hamulca. Sądziłem, że coś się może dostało w hamulce, umówiłem się do serwisu VW. Wczoraj z mechanikiem pojeździliśmy trochę, później auto poszło na podnośnik.
I tu dramat - tarcze hamulcowe przegrzane z przodu i z tyłu, wyraźnie bardziej z tyłu, tam prawie fioletowe. Mało tego, po prawej stronie z przodu na tarczy rant, jakby miała ze 20-30 tys przebiegu. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje, co z tego, że samochód ma kilka tys. przebiegu. Początkowo usłyszałem teksty w stylu, że chyba nie potrafię jeździć (mam 28 lat stażu kierowcy :D ), ale później już odpuścili widząc moją minę. Powiedzieli, że regułą stają się wymiany kompletów tarcze plus klocki co 20 tys km, szczególnie w SUV-ach VW. Sprawdzili w systemie VW czy jest coś na ten temat dla serwisów - i owszem, było :exclamation: - informacja, by odrzucać wszystkie roszczenia klientów w ramach gwarancji, czy nawet nie udzielać zniżek na wymianę i części w ramach tzw. dobrej woli VW.
Zakładam ten wątek dla wszystkich, którzy mają podobne objawy, lub będą mieli. Może to pech, że trafiłem na 4 tarcze z tak niskiej jakości żeliwa, może to wada konstrukcyjna. Nie wiem. Natomiast nie miałem żadnego awaryjnego hamowania, a z dawnych nawyków mam zwyczaj hamowania głównie silnikiem. Cóż, pozostaje wymiana na inny zestaw tarcz i klocków, zresztą w serwisie usłyszałem, by nie kupować tarcz i klocków VW :s

Mój wątek wiąże się częściowo z tym - viewtopic.php?f=2&t=102&hilit=hamulce
Witam,

mam ten sam problem VW Arteon Elegance 2.0 TSI 190 KM, jazda w cyklu miejskim, tarcze fioletowe, powiedziano mi, że to wina zbyt agresywnego hamowania( przy jeździe w mieście, gdzie zawsze zachowuję odległość i nie wciskam hamulca do deski), zgłaszam sprawę do Rzecznika spraw Konsumenta oraz zlecam wykonanie ekspertyzy do PZMotu, dam znać co ustaliłem

SowaX
Member
Posty: 56
Rejestracja: 21.06.2018, 08:18

Re: Arteon - hamulce

Post autor: SowaX » 07.01.2019, 10:36

Jakby każdy zawsze tak działał to by inaczej ASO podchodziło do tematu.

mmks423
Member
Posty: 241
Rejestracja: 02.12.2018, 13:27
Lokalizacja: Pizdzichowice Górne

Re: Arteon - hamulce

Post autor: mmks423 » 07.01.2019, 11:53

A może wystarczy wystąpić do ASO o naprawę/wymianę wadliwej części z tytułu rękojmi a nie gwarancji? Mamy do tego pełne prawo. Dopiero później, jak odmówią, w co wątpię, skierować sprawę dalej.

SZAKAL
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 26.03.2018, 18:50

Re: Arteon - hamulce

Post autor: SZAKAL » 09.01.2019, 18:39

Mam ten sam problem przegrzana tarcza 3 raz hamowanie awaryjne i lipa to samo od vw usłyszałem

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Marcin » 09.01.2019, 20:47

Aso generalnie leci w chu** i to nie tajemnica. Do lewego tylnego klosza dostaje się wilgoć/woda - nie wiem jak ale jest zaparowane ( w 2 miejscach - wsteczny i na stop dolna krawędź ). Wcześniej tego nie było mimo, że auto regularnie często myłem więc ewidentna wina temperatur i skraplania. Pojechałem, popatrzyli i tekst, że musiałem gdzieś puknąć bo się naruszył...
cytuję : - Pokaż mi Pan kurw** gdzie jest wklęsłe miejsce, drapnięte etc... ?
- gość patrzy na mnie i widzi, że zaraz naprawdę dostanie z dyńki za robienie ze mnie idioty
- mówię mu, pokaż mi proszę Pan to miejsce bo zaraz zawołam dyrektora placówki i będę żądał kary dyscyplinarnej za robienie z klienta bałwana.
jego koledzy zobaczyli co się dzieje i rozmasowali atmosferę, wymiana klosza na nowy, wada fabryczna.

Nie bywam takim bucem... ale kurde.. czasami trzeba "z główki" :)

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Arteon - hamulce

Post autor: MaciekFLEX » 10.01.2019, 09:53

Miałem kiedyś podobną sytuację z Insignią jak głośnik "charczał" a serwisant z kierownikiem mi wpierali, że nie "charczy". Wyciągnąłem telefon, włączyłem wideo, nagrywam ten dźwięk i kamera na kierownika prosząc o oświadczenie " ja kierownik nic nie stwierdzam". Ale zadyma była!!! Od razu kutas stwierdził wadę. Wystarczyło ściągnąć boczek, wyczyścić wtyczkę i sprawa załatwiona. Więcej tam nie pojechałem i to był ostatni Opel w naszej firmie. Muszą sobie wbić do głów STAŁY KLIENT BIERZE SIĘ Z PROFESJONALNEJ OBSŁUGI I KOLEJNE AUTA SPRZEDAJE M.IN. SERWIS. Volvo z Wrocławia mogę polecić, bo tam naprawdę szukali rozwiązań i sami drążyli temat. Mój wybór musiał paść na VW, bo nowej V60 jeszcze wiosną nie było a na V90 nie miałem budżetu. Zobaczymy, jeszcze na serwisie VW nie byłem a mam już kilka wyłapanych "pierdółek".
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

PePe
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 11.05.2018, 09:54

Re: Arteon - hamulce

Post autor: PePe » 10.01.2019, 22:13

Po przeczytaniu powyższych doświadczeń dzisiaj podjechałem do serwisu aby profilaktycznie sprawdzili mi tarcze hamulcowe. Wszystko jest w porządku. Przebieg 13k, 80-90% miasto. W weekend ruszam na narty do Austrii i przetestuje auto w długiej trasie oraz opony w prawdziwych zimowych warunkach ;-)
Jutro postaram sie tez wrzucić fotki belek dachowych bagażnika.

Mik3
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 06.10.2017, 08:31

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Mik3 » 12.01.2019, 20:49

U mnie po 41k km zjechane kompletnie tarcze i klocki z tyłu. Objaw - głośne szuranie z tyłu przy hamowaniu. Komplet wymieniony kilka dni temu. Auto z 11.2017.

ODPOWIEDZ