Komunikaty nawigacji "Teraz trzymaj się w prawo"

Awatar użytkownika
Silent_bob
Member
Posty: 73
Rejestracja: 14.03.2021, 17:20

Komunikaty nawigacji "Teraz trzymaj się w prawo"

Post autor: Silent_bob » 09.03.2022, 13:34

Mam Discovery Pro i niedawno w serwisie zaktualizowali mi jednostkę do wersji 0278. Ostatnio jechałem na natywnej nawigacji VW. W chwili gdy należy zjechać z autostrady z reguły wcześniej jest komunikat "trzymaj się prawego pasa" po czym "teraz skręć w prawo" lub "skręć w prawo następnym zjazdem". Nie dam sobie ręki obciąć jak było przed aktualizacją, ale w trakcie tej ostatniej wycieczki Pani z nawigacji mówiła "trzymaj się prawego pasa" po czy gdy należało skręcić "teraz trzymaj się w prawo". Tak trochę średnio po polsku. Wydaje mi się, że przed aktualizacją było inaczej. Jak jest u Was ? Baza danych nawigacji 22.1, choć nie wiem czy to od tego zależy...
Volkswagen Passat R Line Edition 2.0 TSI 272 PS 2019 MY2020

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 300
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komunikaty nawigacji "Teraz trzymaj się w prawo"

Post autor: Zbigniewa » 09.03.2022, 16:29

Silent_bob pisze:
09.03.2022, 13:34
Nie dam sobie ręki obciąć jak było przed aktualizacją, ale w trakcie tej ostatniej wycieczki Pani z nawigacji mówiła "trzymaj się prawego pasa" po czy gdy należało skręcić "teraz trzymaj się w prawo". Tak trochę średnio po polsku. Wydaje mi się, że przed aktualizacją było inaczej. Jak jest u Was ? Baza danych nawigacji 22.1, choć nie wiem czy to od tego zależy...
Co prawda, posiadam jeszcze bazę danych nawigacji oznakowaną jako 21.9, ale chyba wygląda to tak, iż na typowym skrzyżowaniu, tzn prostopadłe ułożenie dróg, nawigacja jednoznacznie nakazuje "skręć w prawo (lewo)" Gdy jednak jadę drogą wielopasmową i np na prawym pasie zmieniam kierunek jazdy, czyli zjeżdżam z drogi głównej ale dalej jadę na wprost (nie ma ostrego skrętu w prawo a tylko rozwidlenie pasów), wtedy pojawia się komunikat, jaki zacytowałeś.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Komunikaty nawigacji "Teraz trzymaj się w prawo"

Post autor: coulignon » 09.03.2022, 19:35

zaczął bym się przejmować jak zacznie mówić "иди нахуй"
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Awatar użytkownika
Silent_bob
Member
Posty: 73
Rejestracja: 14.03.2021, 17:20

Re: Komunikaty nawigacji "Teraz trzymaj się w prawo"

Post autor: Silent_bob » 10.03.2022, 14:04

Zbigniewa pisze:
09.03.2022, 16:29
Silent_bob pisze:
09.03.2022, 13:34
Nie dam sobie ręki obciąć jak było przed aktualizacją, ale w trakcie tej ostatniej wycieczki Pani z nawigacji mówiła "trzymaj się prawego pasa" po czy gdy należało skręcić "teraz trzymaj się w prawo". Tak trochę średnio po polsku. Wydaje mi się, że przed aktualizacją było inaczej. Jak jest u Was ? Baza danych nawigacji 22.1, choć nie wiem czy to od tego zależy...
Co prawda, posiadam jeszcze bazę danych nawigacji oznakowaną jako 21.9, ale chyba wygląda to tak, iż na typowym skrzyżowaniu, tzn prostopadłe ułożenie dróg, nawigacja jednoznacznie nakazuje "skręć w prawo (lewo)" Gdy jednak jadę drogą wielopasmową i np na prawym pasie zmieniam kierunek jazdy, czyli zjeżdżam z drogi głównej ale dalej jadę na wprost (nie ma ostrego skrętu w prawo a tylko rozwidlenie pasów), wtedy pojawia się komunikat, jaki zacytowałeś.
muszę to sprawdzić, może jest tak jak piszesz. Aczkolwiek sensowniej byłoby to przetłumaczyć "teraz zjedź w prawo/lewo"
Volkswagen Passat R Line Edition 2.0 TSI 272 PS 2019 MY2020

ODPOWIEDZ