Arteon - hamulce

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Arteon - hamulce

Post autor: gregmisz » 16.03.2019, 14:15

Masz racje kriss, no ale my mamy kontakt z ASO, niech oni walczą z importerem. Analogia jak w knajpie za złe żarcie najpierw dostaje sie kelnerowi, chociaz nie on to gotuje. Uważam że trzeba wskazywać, że to nie przypadek jednostkowy, wtedy większa szansa na uznanie w wiekszości naszych słusznych żądań i reklamacji
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

japan27
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 18.03.2019, 10:27

Re: Arteon - hamulce

Post autor: japan27 » 18.03.2019, 10:45

Witam wszystkich ,
moja walka z hamulcami wyglada tak :
zgodnie z ustaleniami zglosiłem sie do ASO w Bydgoszczy(AJ motors) z problemem huczących hamulców 1/03/2018.

Serwis pomierzył tarcze ,klocki ,oczyscił układ hamulcowy .

Odbyła się także jazda sprawdzająca z mistrzem serwisu ,gdzie można było stwierdzić duze huczenie przy hamowaniu z prędkości 140 do 80 km/h.

Te objawy wg doradcy kwalifikowały sie do wymiany gwarancyjnej ,tarcze sa filoetowe ,klocki hałasuja wiec dzieje sie cos niepokojącego .

Na koniec wizyty zostałem poinformowany ,ze owszem takie objawy obejmuje gwarancja ,ale do 10 tys km.U mnie objawy zaczeły sie przy 12000 km i zgłaszane były w ASO przy 14000km.
Moje pytanie jest takie .Czy to norma w Waszej firmie ,ze auto za 140 tys zł ma sprawne hamulce tylko do 10 tys km ?

Czy huczenie,buczenie i wibracje tyłu auta przy hamowaniu z prędkościami autostradowymi są objawem sprawnego działania układu hamulcowego czy nie ?
Skoro ustaliliście Państwo ,ze w/w objawy można reklamować do 10 tys km to ja żądam od Państwa na piśmie :

-oświadczenia ,że pomimo wykrytych przez użytkownika i ASO objawów pracy hamulców ,układ hamulcowy jest w pełni sprawny i w 100% bezpieczny .

Odpowiedz z BOK:
Podstawą wykonania naprawy gwarancyjnej jest potwierdzenie występowania wady materiałowej lub wykonawczej ....???
Jak zostalismy poinformowani przez ASO ,stwierdzili przegrzanie tarcz hamulcowych i niezykle duze przeciążenie termiczne i to wyklucza wykonanie naprawy w ramach gwarancji .Wiec nie wystawia oświadczenia o poprawnym i bezpiecznym działaniu układu hamulcowego .
Trzeba uderzyć gdzies wyzej w Vw ,zeby nie robili z nas idiotów tu na miejscu .

Awatar użytkownika
PaverNet
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 03.03.2019, 12:17
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Arteon - hamulce

Post autor: PaverNet » 18.03.2019, 11:15

Abstrahując od kwestii hamulców bo widzę, że podobnie jest z listwami chromowanymi i innymi kwiatkami u VW.
Jest to moje 4 nowe auto przy czym pierwszy VW.
Wcześniej miałem 2 Hyundai'e i tam pomijając czasami wątpliwą fachowość mechaników zawsze naprawy gwarancyjne wykonywali bez zmrużenia oka. Ostatni Hyundai po 4,5 roku padła kamera cofania. Spowodowane to było warunkami atmosferycznymi i jak twierdzili nadużywania myjni wysokociśnieniowych. Nie mniej wymienili bez zmrużenia oka na nową kamerę.
W Mazdzie żony lekko przeskakujące lusterko również wymienili z przeprosinami za problem jak również rozszczelnioną chłodnicę klimatyzacji.
Wszystko miło uprzejmie i zawsze moje odczucie jest takie, że jako klient mam wyjść zadowolony nawet jeżeli nie można czegoś zrobić od razu.
A tu z tego co czytam to serwis ma wielki problem jak przyjeżdża klient autem za prawie 200k i ma uzasadnione uwagi i zgłasza usterki, które nie powinny mieć miejsca przy nowym aucie.
Aż boje się jak u mnie coś zacznie się dziać (na szczęście przy ostatnim serwisie tarcze z tyłu wymienili mi sami) i serwis mi powie, że chromy czy inne rzeczy można było zgłaszać do przebiegu 10k. Poza tym gwarancja jest na okres 2+1 rok a nie do 10k km.
Arteon R-line 2.0 TSI 190 HP
PaverNet
Paweł Raczkowski
Usługi Informatyczne dla Firm

LukEEE
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 13.03.2019, 14:24

Re: Arteon - hamulce

Post autor: LukEEE » 18.03.2019, 13:35

ASO na okęciu potwierdziło problem dudnienia w moim przypadku ale nie wymienią bo wiadomo ze limit od importera 10k km i / 6 miesiecy auto
niektóre VINy mają do 30k km. Ehhh zostaje łaska od BOKu VW.
Passat B8 2018 1.8TSI Manual

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Jerzy » 18.03.2019, 13:44

Koledzy , tak zagłębiając temat. To widzę że chyba tylko R-Line mają ten problem z hamulcami. Gdzieś właśnie rzuciło mi się w oczy w necie, że R-Line z pierwszych msc. produkcji ma problemy z hamulcami. Ja mam Elegance i nie zauważyłem nic podejrzanego. Profilaktycznie wyłączyłem osuszanie hamulców.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Arteon - hamulce

Post autor: trake » 18.03.2019, 14:05

Fakt, też tej usterki nie odkryłem, a już przeszło 8000 minęło..

Pietras
Member
Posty: 120
Rejestracja: 28.11.2018, 21:03

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Pietras » 18.03.2019, 14:39

U mnie po 3 miesiącach i 13kkm póki co nic niepokojącego nie widzę, choć czytając forum jestem na tym punkcie od jakiegoś czasu uczulony. Obserwuje bo ostatnio wydawało mi się, że przy hamowaniu z większej prędkości do zatrzymania zrobiło się głośniej. R- line z grudnia.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Arteon - hamulce

Post autor: gregmisz » 18.03.2019, 14:47

Koledzy, niech wyraźnie zacytuje warunki gwarancji, które takie ograniczenie wprowadza -czyli do 10kkm, jesli niie top niech nie strugaja wariata,
U mnie klicki mają na oko ok 8-9 mm grub, tarcze gałdkie, nie fioletowe z przegrzania, słuchać buczenie przy hamowaniu, czyli jest to ewidentna wada.
A poza tym niech przestawią wynik badania laboratoryjnego przegrzanych tarcz, jesli tak stwierdzli, a nie że Panu Heniowi z serwisu sie tak wydaje, albo mu tak kazali spuścic klienta na drzewo. Równie dobrze można powiedzić, że to serwis przegrzał tarcze w trakcie jazdy próbnej,
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Bawaria5
Junior Member
Posty: 41
Rejestracja: 01.03.2019, 16:47

Re: Arteon - hamulce

Post autor: Bawaria5 » 18.03.2019, 19:54

To jest jakis dramat. Jeszcze tego auta nie zamowilem i mam pelne obawy czy nie szukac innego pojazdu bo jak po 3 miesiacach mam miec jaja z hamulcami i sie z kims boksowac placac za auto ponad 2 kola miesiecznie to pier..ole tego Arteona.

LukEEE
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 13.03.2019, 14:24

Re: Arteon - hamulce

Post autor: LukEEE » 18.03.2019, 20:03

Pamiętaj masz 6 miechow i 10k km na elementy ekspoatacyjne ale jak juz wymienisz odpłatnie to masz 2 lata taką ciekawostke mi dzisiaj dali sprzedali w ASO XD
Passat B8 2018 1.8TSI Manual

ODPOWIEDZ