Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 06.08.2018, 22:07

Jutro wrzuce. Jesli nikt nie bedzie szybszy.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 07.08.2018, 00:16

Coraz wiecej kwiatków.... co krok to oszczędności....

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: barszcz2 » 07.08.2018, 08:06

Próbowałem to usunąć ale doszedłem do tarcia z siła, która z pewnoscia zrysowała by chrom.
20180807_071235.jpg

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 07.08.2018, 12:36

Wez srodek do usuwania smaru z lancucha notocykle ( z felg). Pomogło.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Blazio1946 » 07.08.2018, 20:46

Jeżeli to jest wżarte to nie pomoże żadna pasta. W passacie próbowałem pastą Autosol do chromów ale też nie pomogła.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 08.08.2018, 10:06

Nie m9wie o pascie tylko zw8zkach alkalicznych ktore sa w skladzie. Pomoglo szybko a szmapon, myjka itd nie dawaly rady

Awatar użytkownika
Marcin
Member
Posty: 163
Rejestracja: 14.03.2018, 09:43

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Marcin » 14.08.2018, 07:57

kurcze, nie chcę zapeszać ale moim zrobiłem już 8k od czerwca i naprawdę wasze tematy są mi wg nie znane, chyba macie jakieś naprawdę pechowe egzemplarze

ACextreme
Junior Member
Posty: 12
Rejestracja: 16.06.2018, 07:55

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: ACextreme » 15.08.2018, 22:32

Od siebie dodam - przymierzałem się do Arteona gdy wchodził na rynek i byłem mocno zawiedziony kilkoma egzemplarzami w salonach i podczas jazdy próbnej - "klank" drzwi, wykończenie, fotele, szczegóły - coś było nie tak.
Po dłuższej przerwie przypadkiem dorwałem nową linię produkcyjną, podobno po drobnych zmianach (ani słowa o tym w cennikach) i okazało się, że wszystkie te dolegliwości zniknęły - sprzedawca potwierdził że to nówka sztuka, a poprzednie dwie testówki miały i mają do teraz (już sprzedane) problemy.
Coś w tym może być.

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: Jacekpolok » 15.08.2018, 22:39

Błędy o ktorych mowa to nie sa punkty ktore naprawiasz kluczem 13tką na linii produkcyjnej. Mogli poprawic montaz lusterek ale takiej ilosci wad nie maja szans usunac. Chyba ze juz ktos ma miejsce na telefon ktory mieści cos wiecej niz nokie 3310.

janusztaki
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 18.05.2018, 15:50

Re: Wady i usterki jakościowe - swobodna dyskusja tu można się wygadać

Post autor: janusztaki » 16.08.2018, 11:27

Zrobiłem kilka pierwszy tys km, brak wad o których piszecie, natomiast jest parę rzeczy które chciałbym mieć, które nic nie kosztują, a których mi brakuje:
- można edytować tylko własny profil jazdy, pozostałych nie
- ustawiłem sobie na własnym profilu jazdy skrzynie w trybie E, po ponownym uruchomieniu pojazdu pamięta profil, ale skrzynia wraca na ustawienie D
- szkoda, że przełączenie skrzyni w tryb sportowy nie zmienia zawieszenia na sportowe, b. często przełączam to tuż przed wyprzedzaniem i fajnie mieć przez kilkanaście sekund twardsze zawieszenie do tego manewru. Wiem, że mogę to wyklikać w profilach, ale pociągnięcie za lewarek jest łatwiejsze/poręczniejsze.
- brak ustawień reakcji na gaz w opcjach, a jest wyraźna różnica w D, E i S pomijając pracę skrzyni
- no i niech mi ktoś powie, bo nie wiem.... Wciśniecie gazu do pierwszego oporu daje 100% "otwarcia przepustnicy" czy dopiero z kickdown?

Jak miałbym narzekać:

Co do wykrywania znaków - myli się dość często, wyłączyłem bo tylko denerwuje - zwłaszcza jeśli chodzi momenty w których dana prędkość już nie obowiązuje a on ją dalej pamięta, w trafficu na nawigacji fabrycznej tomtoma bez kamery działało to lepiej.

Czarny lakier na plastikach R-line jest b. delikatny

Można mieć żal o chamski plastik w niektórych miejscach w środku, ale lepiej że tutaj poczynili oszczędności niż przy wygłuszeniu lub czymkolwiek coby miało wpływ na właściwości jezdne.

Bo przesiadce z octavii czy T5 lewy podłokietnik jest nie tam gdzie chciałbym go mieć

Siedzisko fotela w pierwszych kilku tys. wydawało się twarde, teraz jest lepiej, natomiast regulacja lędźwi mogłaby być w szerszym zakresie, ale tutaj znów patrzę przez pryzmat przyzwyczajeń z innych aut, do których być może mój kręgosłup się przyzwyczaił.

Dźwięk w serii nawet po wygrzaniu głośników jest taki sobie, nie odstaje od radia bolero z octavii. Nie oczekiwałem cudów, ale liczyłem na coś lepszego.

Cała reszta to pozytywy, nie żałuję zakupu póki co, silnik 2.0 TSI 190 to absolutna rewelacja i póki nie zniszczą go eko-wojownicy to myślę, że będziem hitem grupy vag.

ODPOWIEDZ