Czas oczekiwania na samochód

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 08.10.2018, 18:59

kriss555 pisze:
08.10.2018, 18:54
Trzech moich znajomych doswiadczylo oddajac samochody po leasingu. Cena odkupu obnizona o 10tys zl.
Mam dobre uklady w vw i potwierdzili ze przy typowych usterkach tuningu sprawdzaja czy nie bylo boksa, przy odkupie prosta sprawa na zarobek. Serwis tego nie robi sam z siebie, online fabryka weryfikuje patrzac na max parametry zapisane w stetownikach. Chip wyswietla soe kazdemu serwisowi odrazu po podpieciu.
Dopytaj w firmie z boksami to tez potwierdza. Ja dlatego zrezygnowalem z boksa. Reklamowali sie jako niewykrywalne a jak ich konkretnie xapytalem i powiedzialem czy na pismie to potwierdza to powiedzieli ze nie, bo sie rzadko zdarza ale boksa da sie wykryc. Tak ze to bezsensu, jak juz to trzeba chipa robic gdzie modyfikujesz wszystkie parametry i skrzynie tez
Nie wierze w to co piszesz a miałem masę aut. Jeśli nie zapomnieli wymontować tego boxa to nie ma szans na wykrycie. I dlatego np nie lubię jak ktoś pisze znajomi od znajomych, zawsze pytam, doświadczyłeś tego osobiście czy nie? Wtedy pada odpowiedź ja nie ale mój znajomy....
Ja wiem że nie ma takiej opcji i tyle.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Rkarcz » 08.10.2018, 19:59

Ale nie ma opcji na co? Ktokolwiek kto programował sterowniki dowolne wie co to pamięć danych i jak ją umiejętnie wykorzystać do diagnostyki przekroczeń parametrów w ramach których być powinny, a nie są. Więcej niż pewne, że wiedzą co dokładnie robią boxy i co za problem zrobić zapis zliczania przekroczenia danego parametru, czy 5, 10 a nawet 100 parametrów. Podłączają się i czego mają nie wiedzieć? Że parametr X,Y czy Z w 80% czasu pracy silnika był przekroczony względem zadanych obrotów silnika? Błagam cię, 2 byty na parametr.. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 08.10.2018, 21:46

Rkarcz pisze:
08.10.2018, 19:59
Ale nie ma opcji na co? Ktokolwiek kto programował sterowniki dowolne wie co to pamięć danych i jak ją umiejętnie wykorzystać do diagnostyki przekroczeń parametrów w ramach których być powinny, a nie są. Więcej niż pewne, że wiedzą co dokładnie robią boxy i co za problem zrobić zapis zliczania przekroczenia danego parametru, czy 5, 10 a nawet 100 parametrów. Podłączają się i czego mają nie wiedzieć? Że parametr X,Y czy Z w 80% czasu pracy silnika był przekroczony względem zadanych obrotów silnika? Błagam cię, 2 byty na parametr.. :)
Proszę Cie kilkanaście aut i nikt nawet nie miał pojęcia w serwisie o boxie , jakie parametry? Te które po wyjęciu boxa wracają do ustawień fabrycznych? Jakim cudem coś Ci się zapisze skoro auto na boxie nie pokazuje żadnych błędów i wszystkie parametry mieszczą się w normach?
Co to były za te 3 auta co wykryli te boxy?

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kriss555 » 09.10.2018, 07:06

Kolego rob co uwazasz, twoj samochod , twoje pieniadze.
Na boksie nie pokazuje bledow, ale jak dzisla boks? Zmienia parametry wyrysku i cisnienia, niektore podobno tez wyprzedzenia zaplanu sle robi to oszukujac sterownik. Aktualne sterowniki to jak czarne skrzynki, zapisuja wszystko. Wystarczy wiedziec jak i zczytac maxymalne wartosci doladowania i cisnienia paliwa, one sie zapisuja nie jako blad tylko jako dane.i sa tam caly czas. I juz wiadomo ze cos bylo modzone bo takich wartosci silnik nie mogl uzyskac na fabrycznym ustawieniu.
Chcesz zakladaj box tylko potem nie placz jak ci gwarancje na zespol napedowy cofna albo obniza cene odkupu. Myslisz ze tam pracuja idioci i nie slyszeli o boksach i ze klienci uzywaja takich rzeczy? Slyszeli a jest to prosty sposob na oszczednosci i wyciagniecie kasy skoro uzywasz czegos na co fabryka nie pozwala. Padnie ci kamera cofania nikt nie bedzie szukal sladow boksa, ale niech padnie turbina czy skrzynia przy malym przebiegu to poszukaja...a jak bierzesz leasing easy drive ze zwrotem to na koniec przyjezdza gosc z vw i wycenia i tam sladow boksa juz szukaja.
A to nie znajomi znajomych tylko moi koledzy
Dwa golfy r plus passat 280km. Cena odlupu obnizona o 10 tys we wszystkich trzech samochodach. Boks zdejmowany na przeglady i wszystkie wizyty w ASO
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jacekpolok » 09.10.2018, 09:35

Uwaga. Problemy nie wychodza jak jezdzisz autem bez usterek na wymiane oleju. Problemy wychodza jak zglaszasz usterki na gwarancji. Przy mojej usterce serwis spisal pliki z k9mputera i wyslal d9 centrali. Jest tam zakodowana historia z czujnikow z pracy silnika z wielu kilometrow. Mi zbadali przebieg 4000km i doskonale wiedzieli ktory czujnik kiedy pokazal przekroczenie lub normalne wartosci. Akjrat jeden mial wartosci poza granicami jakis czujnik NOx.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Rkarcz » 09.10.2018, 09:54

Bo to nie są czasy kiedy pamięć kosztowała dolara za 1 byte. :)
I jest dokładnie tak jak napisał Kriss. Buforują dane i można im skoczyć.
Później wrzucają to na bęben i wiedzą czy mają do czynienia z cwaniakiem czy wadą. Dla uczciwych użytkowników to tylko lepiej.
Im mniej szkód na gwarancji tym ten co naprawdę miał wadliwy produkt nie będzie miał problemów z reklamacją.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 09.10.2018, 10:55

Box zmienia wartości o max 0,15 bar przy doładowaniu, oddawałem dwa passaty po leasingu zero problemów! Nie kolega nie znajomy, tylko osobiście.

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 09.10.2018, 11:18

kriss555 pisze:
09.10.2018, 07:06
Kolego rob co uwazasz, twoj samochod , twoje pieniadze.
Na boksie nie pokazuje bledow, ale jak dzisla boks? Zmienia parametry wyrysku i cisnienia, niektore podobno tez wyprzedzenia zaplanu sle robi to oszukujac sterownik. Aktualne sterowniki to jak czarne skrzynki, zapisuja wszystko. Wystarczy wiedziec jak i zczytac maxymalne wartosci doladowania i cisnienia paliwa, one sie zapisuja nie jako blad tylko jako dane.i sa tam caly czas. I juz wiadomo ze cos bylo modzone bo takich wartosci silnik nie mogl uzyskac na fabrycznym ustawieniu.
Chcesz zakladaj box tylko potem nie placz jak ci gwarancje na zespol napedowy cofna albo obniza cene odkupu. Myslisz ze tam pracuja idioci i nie slyszeli o boksach i ze klienci uzywaja takich rzeczy? Slyszeli a jest to prosty sposob na oszczednosci i wyciagniecie kasy skoro uzywasz czegos na co fabryka nie pozwala. Padnie ci kamera cofania nikt nie bedzie szukal sladow boksa, ale niech padnie turbina czy skrzynia przy malym przebiegu to poszukaja...a jak bierzesz leasing easy drive ze zwrotem to na koniec przyjezdza gosc z vw i wycenia i tam sladow boksa juz szukaja.
A to nie znajomi znajomych tylko moi koledzy
Dwa golfy r plus passat 280km. Cena odlupu obnizona o 10 tys we wszystkich trzech samochodach. Boks zdejmowany na przeglady i wszystkie wizyty w ASO
Jesteś pewny że za box te 10 tys, teraz pewnie tak mówią a auta były zaniedbane i tyle. Wiesz czemu im nie można wierzyć? W żadnej umowie leasingowej nie ma takie punktu czy to w BMW ( przy X5 nie widziałem czegoś takiego ) czy tez w VW ( przy Passatach czy Arteonie) a teraz odbieram klilka Renówek i pytam kolegi o to powiedział mi że takimi bzdurami nikt sobie głowy nie zawraca.

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 09.10.2018, 18:09

Jacekpolok pisze:
09.10.2018, 09:35
Uwaga. Problemy nie wychodza jak jezdzisz autem bez usterek na wymiane oleju. Problemy wychodza jak zglaszasz usterki na gwarancji. Przy mojej usterce serwis spisal pliki z k9mputera i wyslal d9 centrali. Jest tam zakodowana historia z czujnikow z pracy silnika z wielu kilometrow. Mi zbadali przebieg 4000km i doskonale wiedzieli ktory czujnik kiedy pokazal przekroczenie lub normalne wartosci. Akjrat jeden mial wartosci poza granicami jakis czujnik NOx.
Jaki silnik? NOx co coś ze składem spalin miałeś? Sonda Lambda padła?

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jacekpolok » 09.10.2018, 21:35

Nic nie padlo. Wymienili wszystko i czekam na niwe oprogramowanie. Teraz srednio co 4-5k km pojawia sie check. Jak wpadam na autostrade po 300km gasnie. Objawow zero- oprocz wkurzajacej lampki check.

ODPOWIEDZ