Popularność modelu Arteon w Europie

Kusza85

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Kusza85 » 19.03.2019, 21:12

Bo to WieśWagen

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Rkarcz » 19.03.2019, 21:25

Widły na masce i gumiaki w bagażniku. Ale widać że ludzie lubią taki wiejski styl. Ciągle się gapią. I zastanawiam się czy to ja taki jestem brzydki czy Arteon. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Paweł76
Member
Posty: 70
Rejestracja: 03.05.2018, 20:31

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Paweł76 » 19.03.2019, 21:32

Rkarcz pisze:
19.03.2019, 21:25
Widły na masce i gumiaki w bagażniku. Ale widać że ludzie lubią taki wiejski styl. Ciągle się gapią. I zastanawiam się czy to ja taki jestem brzydki czy Arteon. :)
Oj gapią się, foty robią, palcami wskazują. Zwłaszcza mój oczojebny kolor zwraca uwagę 😜...W Livigno byłem żony Q5, ale kumpel był Artkiem i też robił furorę wśród Włochów, Niemców, Rusków i reszty Europy 😂👍

Auror
Member
Posty: 205
Rejestracja: 14.10.2017, 20:46

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Auror » 19.03.2019, 22:36

Dlatego cieszmy się, że arteon jest tak mało "popularny". Nadal robi wrażenie. Co do wsi, zwłaszcza tych podmiejskich, to w obecnych czasach jest miejscem docelowym ucieczki osób o zasobniejszym portfelu (nie mylić z przepchanym :) ) także na tych "wsiach" różne cuda motoryzacji można zobaczyć. Co więcej- większe wrażenie na tej wsi robi widok traktora, niż samochodu klasy wyższej. Takie czasy nastały... :)

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Macevp » 20.03.2019, 02:24

k1coR pisze:
19.03.2019, 15:58
A ja myślę właśnie ,że to jest jedyna opcja ścigania się z premium i S'kami od audi oraz możliwość utrzymania modelu na rynku VR6 jeśli zacznie się od 250k może być niezłą opcją i pamiętajmy że VR6 wrzucali do golfa od niepamiętnych czasów.
Czas pokaże. Golf „od zawsze” miał odmianę hothatch. Natomiast dla S klasy To nie jest jedyna opcja. Dla przykładu Kia ma Stingera GT. V6 pod maską. Duża moc. Napęd RWD/AWD i wielu samochodów tej marki nie widzę, nawet przy założeniu, że cena V6 z pełnym wyposażeniem jest dużo niższa niż dzisiejsza topowa odmiana Arteona. Jeśli będzie miał ktoś kupić premium z mocnym silnikiem to uczyni to, i z pewnością zdecydowana większość nadal kupi coś pochodzące od wielkiej trójki. Oceniam, że Arteon VR6 kosztowałby w przedziale MIN 250-300k ale nadal wnetrze to Passeratti. Trzeba mieć na uwadze, że klasa S czy nawet A8 to poniekad indywidualność, coś co Cię wyróżnia - wewnątrz i na zewnątrz. Wiec za te pieniądze raczej mało kto się skusi na taki wybryk. Ale może w kolejnym wcieleniu kiedy Arteon dorośnie i wnętrze będzie dojrzałe ...kto wie ;) wtedy to być może będzie substytut Ski.......

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Rkarcz » 20.03.2019, 06:15

Tylko takie VR6 będzie miało spalanie +3-4 litry przy osiągach +5-10%. Sukcesu nie wróżę. Jak kogoś stać na średnie spalanie 18-22 to kupuje samochód do takiej zabawy a nie Arteona. Arteon nawet w wersji 280 to cały czas samochód budżetowy z osiągami Imprezy WRX STI (no poza brakiem jej trakcji). Będzie jak z Superbem którego sprzedaż wersji 3.6 była na poziomie 2-3% :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Blazio1946 » 20.03.2019, 10:47

Jeżdżąc w koło komina po Bydgoszczy raz na kilka dni spotykam Arteona, z wyjatkiem miejsca pracy bo tam stają nawet 3 lacznie z moim jeden na niemieckich blachach.
Na trasie Bydgoszcz-Grudziądz czy Bydgoszcz-Gdańsk jeżdżę 2-3 razy w tygodniu to sporadycznie.

W ostatni weekend jadąc do Torunia to 2 artki mijalem na dk10 i jednego w Toruniu spotkałem.

Nie ma co jest nas mało 😎

Art e on
Posting Freak
Posty: 850
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Art e on » 20.03.2019, 11:03

Macevp pisze:
20.03.2019, 02:24
k1coR pisze:
19.03.2019, 15:58
A ja myślę właśnie ,że to jest jedyna opcja ścigania się z premium i S'kami od audi oraz możliwość utrzymania modelu na rynku VR6 jeśli zacznie się od 250k może być niezłą opcją i pamiętajmy że VR6 wrzucali do golfa od niepamiętnych czasów.
Czas pokaże. Golf „od zawsze” miał odmianę hothatch. Natomiast dla S klasy To nie jest jedyna opcja. Dla przykładu Kia ma Stingera GT. V6 pod maską. Duża moc. Napęd RWD/AWD i wielu samochodów tej marki nie widzę, nawet przy założeniu, że cena V6 z pełnym wyposażeniem jest dużo niższa niż dzisiejsza topowa odmiana Arteona. Jeśli będzie miał ktoś kupić premium z mocnym silnikiem to uczyni to, i z pewnością zdecydowana większość nadal kupi coś pochodzące od wielkiej trójki. Oceniam, że Arteon VR6 kosztowałby w przedziale MIN 250-300k ale nadal wnetrze to Passeratti. Trzeba mieć na uwadze, że klasa S czy nawet A8 to poniekad indywidualność, coś co Cię wyróżnia - wewnątrz i na zewnątrz. Wiec za te pieniądze raczej mało kto się skusi na taki wybryk. Ale może w kolejnym wcieleniu kiedy Arteon dorośnie i wnętrze będzie dojrzałe ...kto wie ;) wtedy to być może będzie substytut Ski.......
Siedziales i jezdziles tym mitycznym Stingerem? Ja przed Arteonem tak i powiem tyle-moze z zewnatrz sie podobac (kwestia gustu) ale srodek to totalna porazka... W skrocie-"multimedia" z lat 90tych, plastiki we wnetrzu z opakowan po jogurtach danone, z tylu miejsca na male dziecko powyginane w S, po opuszczeniu przednich foteli w dol nie ma ani centymetra na nogi pod nimi (!!!) a buty juz w rozmiarz 40 sie nie mieszcza, nie liczac "komfortu" w takiej pozycji, tunel wysoki i szeroki jak alpy, a plasticzki w bagazniku rysuja sie od samego patrzenia. Bardzo, bardzo daleko do jakosci wykonczenia i przestrzeni Arteona. I uprzedzajac pytania-auto mialo niecale 300km-swieze demo od dealera.
Podsumowujac-za taka kase nigdy w zyciu.
Zreszta macie dealerow, wiec sami mozecie sprawdzic jak ow "mityczny" Stinger, zdobywca tylu nagrod wyglada...
eRlinia 2.0 teesi + blisko 600 Nm 😈

AdamBeg
Member
Posty: 150
Rejestracja: 05.11.2018, 20:24

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: AdamBeg » 20.03.2019, 11:12

Miałem takie same odczucia na temat Singera. Nie udolna próba zaistnienia na rynku. Wszystko jak z najtańszego plastiku

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Popularność modelu Arteon w Europie

Post autor: Salvatore » 20.03.2019, 11:54

Mi się Stinger podobał, ALE stopy z tyłu się nie mieszczą to fakt (akurat miałem wątpliwą przyjemność jechać z tyłu) oraz żenująco płytki bagażnik, co całkowicie wykluczało to auto dla mnie, więc więcej nie zawracałem sobie nim głowy :D

ODPOWIEDZ