Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: guttentager » 16.01.2018, 12:14

Wczoraj sprawdziłem indywidualne ustawienia skrzyni. Po ponownym uruchomieniu każdorazowo wraca do "D", czyli jak bug jak dla mnie.

Testuję obecnie Carsticka LTE. Z końcem tygodnia opowiem więcej. Ale przy okazji kilka zdjęć zrobionych wczoraj we Wrocku :cool:
Załączniki
IMG_6342.JPG
IMG_6341.JPG
IMG_6340.JPG
IMG_6339.JPG
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: k1coR » 16.01.2018, 13:47

Potwierdzam:
Na Indywidual skrzynia wraca do D ale to akurat jest mały problem bo lubię ją klikać w dół :)

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: kriss555 » 16.01.2018, 16:57

Tak jest w kazdym vagu , w audi tez wraca na d po zgaszeniu. Ekologia i jesxcze rsz ekologia

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: guttentager » 16.01.2018, 20:51

kriss555 pisze:
16.01.2018, 16:57
Ekologia i jesxcze rsz ekologia
z tym, że wraca również z E do D ;)

Mik3
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 06.10.2017, 08:31

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Mik3 » 16.01.2018, 22:32

Bo to jest pseudoekologia :-)

omi87
Junior Member
Posty: 41
Rejestracja: 13.11.2017, 10:51

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: omi87 » 17.01.2018, 10:02

to samo mialem pisac, skoro ekologia to chociaz E powinno trzymac trwale:) . W takim razie jeden guzik wiecej do wcisniecia po odpaleniu...

Awatar użytkownika
boobek
Member
Posty: 55
Rejestracja: 07.11.2017, 14:17
Lokalizacja: Rusocin

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: boobek » 18.01.2018, 21:39

witam moja konfiguracja autka co sadzicie ?? :)

2.0 tsi 190km r-line
kolor biały perłowy oryx
pakiet premium
pakiet innowacyjny
pakiet drogowy plus
pakiet zimowy dla skórzanej tapicerki
fotel z masażem
szyby tylne przyciemniane
przednia szyba podgrzewana
autoalarm
easy open easy close
discovery pro
koło dojazdowe 16
cena 187550 po rabacie 168000
forma płatności kredyt 50/50

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Rkarcz » 21.01.2018, 12:42

Pojeździłem 2 dni demówkami 280 i 240 KM. Mogę coś powiedzieć jako kompletny świeżak. Na pewno wersja 280 to F16, a 240 przy niej to awionetka.
Plusem diesla jest oczywiście spalanie, które przy bardzo dynamicznej jeździe zamknęło się w 11.5 a w benzynie było to 14.5. Coś za coś.
Ale na autostradzie przy tym samym wyborze dla DCC diesel jednak jest bardziej stabilny. Benzyniak deko myszkuje po przekroczeniu 200 i wietrze.
Heble do 140-150 ok, powyżej no jakiejś rewelacji nie ma. Hamują, ciężko nazwać to zwalnianiem. Ale bez szału. Do modernizacji.. :)
Napęd 4x4 w każdej wersji to jest po prostu bajka, DCC tak samo. A to że wciskanie przycisku Mode umożliwia zmianę trybu z Eco na Individual w 2s tylko na plus.
Hałas jest dość spory od kół oraz szyb. Ale nie ma ogólnego huku jaki mam w obecnym (mimo całościowego wyciszenia) samochodzie. Jest ok.
Połacie blachy nie przenoszą hałasu i są dość dobrze wyciszone. Sama masa drzwi zdecydowanie przemawia za tym, że trudno zrobić coś więcej.
Zastanawiam się czy wersja bez dachu panoramicznego jest cichsza czy nie? Ja dachu nie chcę, a nie mam możliwości przejechać się takim Arteonem.
Miejsce w środku to jest normalnie lotniskowiec. Regulacja foteli jest baardzo szeroka.
Mam kilka rzeczy które mi jednak nie odpowiadają;
- lag DSG jest naprawdę wielki. Kompletnie tego nie kumam. Tyle lat nad tym pracują i nadal to samo.
Mówię o sytuacji podjeżdżania z ulicy podporządkowanej. Zwalniamy i chcemy od razu jechać. DSG myśli tak do 2s.
Dodajemy gazu bo chcemy jechać, nagle okazuje się że coś jedzie, zdejmujemy nogę z gazu ale mając obroty DSG wyjeżdża nam samochodem pod koła innych.
Bardzo słabe...
- zestaw multimedialny. No to jest jakieś nieporozumienie. Wydaje się intuicyjny ale ilość koniecznych kliknięć jest bardzo słaba. Zmiana folderu z pamięci flash to klikanie w ikonę 7 mm na 7 mm. W czasie jazdy. Nieporozumienie. Bez możliwości sterowania tym niczym poza ekranem systemu.
Na pewno brakuje pokrętła do poziomu dźwięku. Jakość audio (bez Dynaudio) jest słaba. Huczy, a nie gra. Nie wiem tylko czy wystarczy np. zmienić głośniki w drzwiach czy bez Dynaudio nie da się tego poprawić? Tylko aby dodać Dynaudio muszę wziąć coś tam i coś tam i jeszcze coś tam. Dlatego jestem ciekawy czy same głośniki nie załatwiły by sprawy. A samo Dynaudio nie powala. Jak dla mnie sporo gorsze od Bose które mam w Maździe 6. A które także nie jest jakieś mega rewelacyjne.
- boczne trzymania foteli. W kurtce ledwo się mieszczę. 186 cm i 115 kg wagi. Tak wiem, powinienem schudnąć - to na pewno. Ale po 300 km naprawdę miałem spory dyskomfort.
- w Rline nie można wziąć foteli z wentylacją. Które mają w mojej ocenie najlepszą skórę z tego co oferuje VW. Ale nie można dodać i już.. Zostaję przy Alcantarze.
- tunel jest turbo plastikowy i przy długiej trasie można mieć na boku łydki prawej nogi odcisk od szwów z jeansów. :)
Powinno być to albo z czegoś miękkiego albo czymś obite.
- w obu egzemplarzach nie potrafiłem zamknąć samochodu poza użyciem przycisku na kluczyku.
- śnieg unieruchomił radar od ACC, myślałem że to w Maździe jest skopane, ale widać że wszędzie jest to samo.
- kanapa tylna za bardzo jest "czteroosobowa". 2 foteliki i 3 osoba dorosła już się nie zmieści. Nawet dziecko ma średnio wygodnie na środku.
- kamera cofania za mocno powiększa/przybliża i średnio jest przez to użyteczna. Ciężko mi oszacować odległość.
- dla Rline nie można wziąć felg Chennai. Dramat... :)

Trochę dużo tych minusów. Niestety zdaję sobie sprawę, że A6ka za 350 kPLN by to wszystko miała rozwiązane (poza DSG zapewne). :)
Także z bólem i pełną świadomością niedomagań akceptuję to wszystko co daje i to wszystko czego nie daje Arteon.
Po prostu nie ma konkurencji dla niego w tej cenie. Ani Audi A5, ani BMW 3 GT, czy Stinger nie są dla niego konkurencją.
Segment E to segment E. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: Artpe » 19.03.2018, 18:34

Witam.
Opisze po krótce moje wrażenia z kilkudniowych jazd Arteonami - jeden BiTdi z DP , drugi 2.0 TSI 190KM z DM. Co mnie zadziwiło diesel wcale nie jest specjalnie głośniejszy w środku, zdecydowanie czuć różnice w mocy, + oczywiście 4Motion, ale tylko przy gwałtownym ruszaniu i na zakrętach, wrażenia ze zwykłej jazdy autostradowej podobne. Obydwa miały DCC i nie byłem w stanie zauważyć różnic, no moze poza sztywnością układu kierowniczego, jak dla mnie nie ma sensu dopłacać. Asystent jazdy w korku - bajka- działa fantastycznie, właściwie można mieć jedna ręke na kierownicy i wystarczy. Dla mnie obowiązkowa pozycja.Lane assist - troche wkurza ze trzeba sie z tym "mocować", ale mozna sie przyzwyczaić. Audio - jedne i drugie gra przecietnie, chyba ze z CD,ale jakością jest podobnie jak w moim B7. Wg mnie DP zbędny wydatek, a pograsza się dostęp bezpośredni do niektórych funkcji - np. nawigacji, no i brak pokręteł... dla mnie DM wystarczy. W żadnym z nich nie zauważyłem dodatkowych świstów, gwizdów itp, ale oba były bez dodatkowego wytłumienia.... przy 180km/h jak dla mnie normalny hałas.. Schowek na smartfona - idealny - korzystam z BlackBerry Passport :-) Siedzenia wygodne, ale brakuje regulacji zagłówków w poziomie...
Wg mnie w tej cenie nic innego tak wyposażonego nie ma... suvy dla mnie odpadają. A Arteon to idealny autostradowy krązownik. Wcale mi nie przeszkadza że środek jak w B8, wszystko jest na miejscu, obsługa intuicyjna. Bagażnik z pełnym kołem nieco zmniejsza jego wymiar, podłoga uniesiona jest co najmniej kilka cm.
Jeżeli ktoś zastanawia się nad szyberdachem to jak dla mnie warto, wpuszcza sporo światła w pochmurne dni :-)

Czyli jak to mówią... jestem na tak :-)
2.0 TSI 190 KM

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Volkswagen Arteon - Wasze opinie

Post autor: John Brown » 21.03.2018, 22:18

Wczoraj byłem w serwisie na umówioną diagnozę świstów przy prawych przednich drzwiach. Serwis stwierdził, powodem jest lusterko. Wymienili dotychczas w trzech sztukach i pomogło. Czas oczekiwania na lusterko 3 tygodnie + lakierowanie czyli około miesiąca. Na odpadające listwy przy szybie nic na razie nie poradzą bo nie mieli takiego przypadku ale dałem spokój. Przykleję je. Poza tym ciężko mi obiektywnie ocenić arteona bo świst (gwizd) strasznie irytuje (dzisiaj od 70 km/h, chyba zależy od temp.) i jazda nie cieszy.

ODPOWIEDZ