Czas oczekiwania na samochód

Jacekpolok
Senior Member
Posty: 621
Rejestracja: 22.12.2017, 21:50

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jacekpolok » 09.10.2018, 21:40

Kod usterki 03D75 kod sae p20ee00 tekst błędu SCR NOx katalizator sprawnosc za mała

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 09.10.2018, 22:00

Jacekpolok pisze:
09.10.2018, 21:35
Nic nie padlo. Wymienili wszystko i czekam na niwe oprogramowanie. Teraz srednio co 4-5k km pojawia sie check. Jak wpadam na autostrade po 300km gasnie. Objawow zero- oprocz wkurzajacej lampki check.
Co to za silnik?

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kriss555 » 10.10.2018, 06:14

Marcin24a pisze:
09.10.2018, 11:18
kriss555 pisze:
09.10.2018, 07:06
Kolego rob co uwazasz, twoj samochod , twoje pieniadze.
Na boksie nie pokazuje bledow, ale jak dzisla boks? Zmienia parametry wyrysku i cisnienia, niektore podobno tez wyprzedzenia zaplanu sle robi to oszukujac sterownik. Aktualne sterowniki to jak czarne skrzynki, zapisuja wszystko. Wystarczy wiedziec jak i zczytac maxymalne wartosci doladowania i cisnienia paliwa, one sie zapisuja nie jako blad tylko jako dane.i sa tam caly czas. I juz wiadomo ze cos bylo modzone bo takich wartosci silnik nie mogl uzyskac na fabrycznym ustawieniu.
Chcesz zakladaj box tylko potem nie placz jak ci gwarancje na zespol napedowy cofna albo obniza cene odkupu. Myslisz ze tam pracuja idioci i nie slyszeli o boksach i ze klienci uzywaja takich rzeczy? Slyszeli a jest to prosty sposob na oszczednosci i wyciagniecie kasy skoro uzywasz czegos na co fabryka nie pozwala. Padnie ci kamera cofania nikt nie bedzie szukal sladow boksa, ale niech padnie turbina czy skrzynia przy malym przebiegu to poszukaja...a jak bierzesz leasing easy drive ze zwrotem to na koniec przyjezdza gosc z vw i wycenia i tam sladow boksa juz szukaja.
A to nie znajomi znajomych tylko moi koledzy
Dwa golfy r plus passat 280km. Cena odlupu obnizona o 10 tys we wszystkich trzech samochodach. Boks zdejmowany na przeglady i wszystkie wizyty w ASO
Jesteś pewny że za box te 10 tys, teraz pewnie tak mówią a auta były zaniedbane i tyle. Wiesz czemu im nie można wierzyć? W żadnej umowie leasingowej nie ma takie punktu czy to w BMW ( przy X5 nie widziałem czegoś takiego ) czy tez w VW ( przy Passatach czy Arteonie) a teraz odbieram klilka Renówek i pytam kolegi o to powiedział mi że takimi bzdurami nikt sobie głowy nie zawraca.
Nie bede cie przekonywal ze biale jest biale. Twoj samochod i mozesz robic co chcesz ale nie przekonuj innych ze nie bo ty uwazaszze nie
O samochody dbaja tak jak ja wiec nic z tych rzeczy, cena byla dodatkowo obnizona o 10 tys bo zawsze ci cene obniza ze tu odprysk o 2mm za duzy a tu felga zadrapana ale nie az o tyle. W protokule od rzeczoznawcy vw napisane bylo konkretnie, stosowanie urzadzenia elektronicznego modyfikujacego prace silnika. Jeden pytal tego goscia to powiedzial ze jest nawet zapisane od kiedy dokladnie byl boks zalozony!!!
Jak nie ma zapisu w umowie? Na kazda modyfikacje masz miec zgode leasingodawcy!!! Obnizyli cene a mogli wogole odmowic odkupu. Jak zamierzasz wykupic samochod to olewac sprawe, bo jak boks bedzie dobrej firmy i bez przegietych parametrow i nie bedziesz po torze tym jezdzil to raczej nic nie padnie a sprzegla to i tak element eksploatacyjny
Nie wiem czy sprawdzaja wybiorczo, czy tylko najmocniejsze wersje( tu byly dwa 300 km i passat 280km) czy jak. Tu kolega pisal ze oddawal passaty po boksie bez problemu...
Tak ze po prostu montujac boks trzeba liczyc sie z ewentualnymi konsekwencjami a nie slepo nie bo ja uwazam ze nie wykryja. Jak beda chcieli to wykryja...
A ze vw szuka teraz wszedzie kasy to moze byc coraz czesciej...
A podpisales umowe na carnet? Jestes pewien ze samochod nie wysyla tez do vw online patametrow pracy samochodu? Bo ja wcale nie. Skoro zdalnie wiedza kiedy przeglad i inne rzeczy to pewnie tez chociaz my o tym nie wiemy. A dane wysylac moze samochod bo sami sie zgodzilismy. Najlepszy przyklad jest taki ze carnet w usa jest od 2012 chyba w kazdym vw. Czytalem artykul gdzie sie wypowiadal anonimowo jakis inzynier z vw ze gdyby zareagowali odpowiednio wczesnie to by diesel gate nie bylo bo by zmodyfikowali oprogramowanie online. Woedza z carnetu kiedy jezdzisz, kiedy spisz bo samochod stoi i zrobiliby to i nikt by nie wiedzial...takie mamy czasy a ty mowisz ze sladow po boksie nie da sie znalezc jak zdemontowany. 10 lat temu, moze nawt 5 owszem, teraz bez problemu
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Blazio1946 » 10.10.2018, 08:52

Każdy robi jak chce, jeżeli kolega chce boxa i jest przekonany o wyższości swoich racji to proszę bardzo.
Może się zdarzyć tak, że będzie oddawał auto i nikt nic w tej kwestii nie sprawdzi (chociaż to coraz mniej prawdopodobne) i potem powie nam, że to jednak on wiedział lepiej.
Z drugiej strony vw chce odpowiadać gwarancją za jak najmniejszą liczbę usterek więc to taka loteria.

W razie czego silnik i skrzynie (z 5tys przebiegu)można kupić za ułamek ceny poza aso.

joogas
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 11.07.2018, 20:52

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: joogas » 10.10.2018, 10:49

Dla zainteresowanych odnosnie leasingu i zmian w 2019, źródło fmleasing.pl

"Kilka tygodni temu pytaliśmy w Ministerstwie Finansów, czy projekt będzie zawierał przepisy przejściowe, chroniące prawa nabyte. Chcieliśmy upewnić się, że podatnicy, którzy mają obecnie zawarte umowy leasingu lub zamierzają je zawrzeć w najbliższym czasie, będą mogli stosować obecne zasady odliczeń podatkowych, także po nowelizacji – tak jak było to choćby przy zmianach w odliczeniach VAT w minionych latach. Otrzymaliśmy wówczas odpowiedź twierdzącą, że stosowne zapisy znajdą się w projekcie.

I tak się faktycznie stało, bo umowy zawarte przed 1 stycznia 2019 będzie można nadal zaliczać w koszty na obecnych zasadach, czyli bez uwzględniania limitu.

NOWE Warto odnotować, że z treści projektu ustawy wynika, że wystarczającym warunkiem „załapania się” na dotychczasowe przepisy jest samo zawarcie umowy w 2018 roku, co oznaczałoby, że termin odbioru pojazdu nie ma istotnego znaczenia. Taką interpretację potwierdziło zresztą Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania Dziennika Gazety Prawnej:

"Ze względu na fakt, iż umowa leasingu ma charakter konsensualny, staje się ona skuteczna przez samo złożenie zgodnych oświadczeń woli stron tej umowy. Oznacza to, że dla jej zawarcia nie jest konieczne wydanie rzeczy (jak np. w omawianym przykładzie leasingowanego samochodu). W związku z tym należy przyjąć, że umowa zawarta w 2018 r., nawet jeżeli przewiduje późniejszy moment (np. w roku 2019) wydania przedmiotu leasingu, będzie objęta dotychczasowymi regulacjami rozliczania w kosztach podatkowych wydatków związanych z leasingiem samochodu."
Kto powinien pośpieszyć się z leasingiem?
Zmiana przepisów uderza przede wszystkim w korzystających z leasingu drogich samochodów. Według projektu, jeśli ktoś nie zdąży zawrzeć umowy przed 1 stycznia 2019 roku będzie musiał „przejść” na nowy, niekorzystny dla leasingu drogich aut, sposób rozliczania kosztów uzyskania przychodu. "

Marcin24a
Member
Posty: 121
Rejestracja: 11.04.2018, 18:13
Lokalizacja: Łodz, Widzew

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcin24a » 10.10.2018, 10:53

Blazio1946 pisze:
10.10.2018, 08:52
Każdy robi jak chce, jeżeli kolega chce boxa i jest przekonany o wyższości swoich racji to proszę bardzo.
Może się zdarzyć tak, że będzie oddawał auto i nikt nic w tej kwestii nie sprawdzi (chociaż to coraz mniej prawdopodobne) i potem powie nam, że to jednak on wiedział lepiej.
Z drugiej strony vw chce odpowiadać gwarancją za jak najmniejszą liczbę usterek więc to taka loteria.

W razie czego silnik i skrzynie (z 5tys przebiegu)można kupić za ułamek ceny poza aso.
Nie chodzi mi o moje przekonanie ale stan faktyczny, oddawałem auta np 2 Passaty i nikt ani się nie zająknął. Box którego można wystroić nie jest wykrywalny ja nie wiem i wiem na własnej skórze i tyle w tym temacie.
Tak samo po raz kolejny przed chwilą po raz kolejny na spokojnie przejrzałem umowe leasingową z regulaminem ale już wcześnie zwróciłem na to uwagę, nie ma w niej ani słowa o modyfikacjach, w ogóle taki temat nie jest poruszany.
Tak samo z tym Carnetem i to tylko przypuszczenia, co może a co nie może z rana zadzowniłem do ASO pytam proszę Pana czy może mi Pan zdalnie przez carnet sprawdzić kod błedu, usłyszałem nie ma takie możliwlości. No chyba że Pan chciał mnie zbyć.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Rkarcz » 10.10.2018, 11:20

Jeżeli zdalnie masz stan szyb, drzwi, zamka, informacje push o różnych ustawialnych przekroczeniach to co za problem rejestrować parametry silnika? Żaden problem. Na pewno jest to tańsze niż wymieniać cwaniakom skrzynie i silniki. I pewnie jest tak że robią to dla tych najmocniejszych silników bo w 190 i 220 nic się nie dzieje - ani zakres momentu nie jest przekroczony ani nic innego mechanicznie nie zostanie przeciążone przy 1 ośce. Co najwyżej klient będzie częściej zmieniał opony. A to już jego problem a nie VW. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: k1coR » 10.10.2018, 12:39

Panowie nawet umawianie wizyt na serwisy online nie działa (Arteon miał sam się umawiać na serwis a użytkownik miał tylko klikać na DM/DP czy mu termin odpowiada), a co dopiero Car-Net i zapisywanie parametrów do zdalnego odczytu.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Rkarcz » 10.10.2018, 12:53

U mnie CarNet działa bez żadnych problemów od początku. Także ja BOXa nie mogę zakładać. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Blazio1946 » 10.10.2018, 13:06

Każdy zrobi jak chce. Ja podobno już nie mam gwarancji na elektryke bo mam niefabryczne głośniki i suba.
Na przegladzie mają to w d.. zobaczymy co będzie jak (odpukać ) coś elektrycznego padnie.
Bl
Boxa odpuszczam, zrobił bym chip pytałem w kilku zakładach i narazie nie mają map mi.n bmg tuning, dynosoft, strefa tuningu.

ODPOWIEDZ